Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A lapcsánka jellegű ételt...

A lapcsánka jellegű ételt vajon lehetne káposztareszelékkel is készíteni a burgonyreszelék helyett?

Figyelt kérdés
Vajon képes megpuhulni olyan gyorsan a káposzta, mintha burgonyát kevertünk volna össze lisztes masszával ?

2018. márc. 20. 23:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2018. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem működik. Burgonyával vegyesen finom. Kb. fele annyi legyen a súlya, mint a burgonyáé.

Ha teljesen ki akarod váltani a krumplit, akkor jó alapanyag pl. a zeller.

2018. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#1-esnek köszi, de ez messziről sem az a kaja.


#2-es , ízre nem jó, ha sok a káposzta, vagy nem puhul meg ?

2018. márc. 20. 23:44
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja, nem a krumplit akarom kiváltani, mert azt is nagyon szeretem, de a káposztás dolgokért is oda vagyok és gondoltam bővíteném az ételválasztékot.
2018. márc. 20. 23:45
 5/19 A kérdező kommentje:

Zellert meg még életemben nem ettem, sajnos egy kicsit félresikerültem és szinte semmi "zöldségfélét" nem eszem.

De ajánlásodra utánanézek ennek a vonalnak is.

2018. márc. 20. 23:48
 6/19 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nem az a kaja. De, hasonló. És látod, hogy káposztával működik.

Ha szereted a káposztát szerintem simán lehet azzal is csinálni.

Sütés közben meg fog puhulni a káposzta.

2018. márc. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ja, bocsi #1-es....

Nem is olvastam el, csak a képet látva "megijedtem" azoktól a zöldségektől. Azok nem az eseteim.

2018. márc. 21. 00:19
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

Bár nem csináltam még káposztából, de én úgy képzelem, nem úgy viselkedne, mint a krumpli.

Hanem inkább úgy, mint a hagyma, amikor pirítod. Szóval szerintem inkább előbb száradna ki és barnulna meg rágósra a káposzta, mintsem hogy megpuhulna...


De ki tudja, ha ennyire izgat, kísérletezz! Kisütsz pár darabot, és ha esetleg tényleg nem működik, akkor reszelsz mégis krumplit is bele, a kettő együtt fix, hogy ehető lesz.


Ja és arra ügyelj, hogy meg ne égesd!

Én szoktam mindenféléből lapcsánkát csinálni, és minden zöldség máshogy és más idő alatt sül meg.

2018. márc. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Ha vannak ilyen aggályaid, akkor dinszteld meg előtte a káposztát és amikor már 80%-ban jó, akkor süsd ki!

Nem lehet rossz, adtál egy ötletet!:)

2018. márc. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok zöldségből ( cukkini, cékla, sárgarépa, zeller, stb.) lehet lapcsánkát sütni, így káposztából is, annyi a különbség, hogy míg a krumpli magas keményítő tartalma miatt, nem fontos a tésztába tojást tenni, addig az egyébb zöldségeknél ez szükséges lehet.

Én úgy készítem, hogy a lereszelt zöldséget sózom, ha kell kicsit kinyomkodom (pl.cukkini), fűszerezem, egy tojást, és annyi lisztet teszek bele, hogy sűrű palacsinta tészta állagú legyen. Kevés zsiradékot hevítek a serpenyőben és kanálnyi adagokban kisütöm. Nem szabad nagy lángon sütni, mert akkor a közepén nem puhul meg a zöldség.

2018. márc. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!