Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan készül a jó tökfőzelék?

Hogyan készül a jó tökfőzelék?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig elrontom :(

Receptet is küldhettek



2018. máj. 9. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk a nagyon egyszerű verzió a menő: gyalult tökre kevés víz, só, sok kapor. Miután felforrt, tejfölös habarás bele sem lesz is.
2018. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sem lesz is... és kész is akart lenni
2018. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy egy literes lábasban főzném, kb amnyi tök is van. Konkrétan mennyi tejföl mennyen bele?

A kaprot meg a párom nem szereti. Anélkül meg én sem tudom elképzelni a tökfőzeléket. Valami mással szokták fűszerezni?

Legrosszabb esetben majd eszik valami mást :)

2018. máj. 9. 09:34
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Friss tökből készíted? Mert akkor előbb kicsit! lesózod és kinyomkodod a levet belőle. Ha fagyasztott a tök akkor ezt a művelet nem kell megcsinálni. Mindkét esetre vonatkozik: Ne sok vízben tedd fel főni épp csak hogy ellepje. A tejföl egy kis poharas elég 1-2 evőkanál-nem púpos-liszttel elkeverve.A kapor helyett sztem semmivel nem helyettesíthető a fűszerezés.Én egy kicsi cukrot is szoktam bele tenni és egy kis ecetet is-- de ezt csak a végén amikor már majdnem kész,egyet rottyan és elzárom. Remélem tudtam segíteni! Ügyes legyél!
2018. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kapor nélkül nem tudnám megenni. Azzal egész jó. Tejfölt nem rakok bele, csak egy egyszerű fehér rántást, ami nem túl sűrű....
2018. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
A töknek önmagában nincs igazán íze, a tökfőzelék kifejezetten kaporízű. Szóval készíts magadnak egy kis adag tökfőzeléket kaporral, a többi tököt meg kapor nélkül használd fel mákos-tökös réteshez. Ha bizalmatlan az ilyesmivel a férjed, akkor nehogy előre eláruld neki, hogy tök van benne :-) Az én férjem is csak utólag tudta meg, és elég nehezen tudtam vele elhitetni, hogy tényleg van benne, annyira nem érezni rajta. Nem lesz "tökíze", mert a töknek szinte nincs is íze, hanem így nem lesz olyan száraz, fojtogató a tömény mák.
2018. máj. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
A tököt kinyomkodni a legnagyobb butaság, mert azzal éppen az értékes ásványi anyagokat dobja ki az ember!
2018. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Ahány ház, annyi szokás.

Tökfőzelék szerintem:

1 kis fej hagymát pépessé lereszelek. Kevés olajban megdinsztelem úgy, hogy egy csipet sóval meghintem. (Ez azért kell, hogy a hagyma a főzés során szétfőjön.) Egy fél mokkáskanál pirospaprikával meghintem. Ezután ráteszem a tököt, legyen az fagyasztott, vagy frissen gyalult tök. Vizet nem teszek rá, mivel a tök úgyis sok levet enged. Fedő alatt, sűrűn kevergetve párolom, igen apróra vágott kevés kaporral meghintem, hozzáadok 2 teáskanál ecetet, ettől ropogós marad a tök. Túl sokáig ne főzd, mert akkor a tök szétfő és egy pacsmag lesz belőle. (kb. 20 perc elegendő a főzéshez.) Ezután egy pohárba kiveszek 4-5 teáskanál tejfölt, hozzákeverek 5 teáskanál lisztet, ezt simára elkeverem, annyi vízzel, hogy a pohár tele legyen. Ezt ráöntöm a fővő tökre, egy-két percig összerottyantom, és kész a finom, ropogós tökfőzelék.

2018. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez az utolsó hangzik a legjobban, ezt fogom kipróbálni.

A párom ma hamarabb hazaért és meglepett az ebéddel, így holnap kerül sor rá :)

2018. máj. 9. 12:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy fozom, ahogy a 8-as csak tejföl helyett natúr joghurttal. Tavaly nyárig tejföllel készült, de eg étteremben ettem tokfozeleket és zseniálisan finom volt. Ok mondtak, hogy joghurttal készítik, na akkor tértem át a joghurtos változatra.
2018. máj. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!