Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tegnap délutáni hasmenésemet...

A tegnap délutáni hasmenésemet okozhatta-e az, hogy korán kostoltam mag a főzés alatt álló sertéspörköltet, amiben a húskocka egyértelműen nyers volt még?

Figyelt kérdés
Szétrágás és lenyelés után fogtam fel - hogy ez még...
2018. júl. 1. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem okozhatta.

Annyira azért már nem lehetett nyers, legfeljebb még nem volt puhára (élvezhetőre) főzve.

Disznóvágáskor a tényleg nyers kolbászhúst kóstolgatják és senki nem kap hasmenést.

Ehettél esetleg egy nem jól megmosott gyümölcsöt, vagy tejterméket, ami már nem volt 100%-os, esetleg akármilyen tiszta a konyhád és betévedt egy légy, ami végigsétált a pulton vagy élelmiszeren, ... ezektől kaphatsz hasmenést.

Ha mára elmúlt, akkor nincs baj.

2018. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag egyértelműen nem.


De létezik olyan jelenség, hogy pszichésen annyira beforgatod magad, hogy a tudatalattid elhiszi, hogy valami valós probléma van, és az onnantól bármit elintéz.

Hányást, hasmenést, ájulást...

2018. júl. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!! - Akkor az a zsíros főttkolbász okozhatta, amit kenyér nélkül ettem meg. Amúgy légy is van (falun vagyok - egyik szomszédom tart állatokat. Voltak a zöld legyek, amik jelen voltak (és aktívan), amikor a húst kockáztam az udvaron (azért ott, mert így a lakásban nem koszítottam vele - (udvari vízcsap). Nem aggasztott, mert tudtam, hogy főzni fogom a húst. De azt hiszem, legközelebb a lakásban fogom csinálni, oda talán nem jönnek majd be a zöld legyek. (már régen főztem itt - nálam - kicsapott az élettársam-)(ffi60)
2018. júl. 1. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez okozta.
2018. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!