Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Műanyag ételest be lehet...

Műanyag ételest be lehet tenni a mosogatógépbe? Ha igen, hány fokos mosogatásra? Nem deformálódik el?

Figyelt kérdés

Nem az átlátszóra gondolok, amiben az ételkiszállítós cégek hordják ki a napi menüt, bár erről is írhattok tapasztalatot.


De elsősorban a hagyományos fehér kerek, 2 vagy 3 emeletes ételesekre gondoltam, általában színes tetejük van, és füllel lehet összefogni, hogy hordozható legyen.


Köszönöm!


2018. júl. 3. 17:16
 1/6 -femme- ***** válasza:

Bele lehet tenni, igen. Én 50 fokon szoktam őket elindítani, semmi bajuk nem lesz. Viszont nagyon nehezen száradnak, törölgetni kell őket.


Az ételkiszállítós műanyagokkal nincs tapasztalatom, de nekem vhogy eszembe nem jutna azokat betenni a mosogatógépbe...

2018. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem Indesitem van, a legegyszerűbb 12 terítékes, amin nem lehet a hőfokot állítani. Úgy tudom gyárilag van 80 fokra állítva, ezt nem tudtam kontrollálni.

Simán mosom benne az éthordó edényeit, nem deformálódnak, de el kell utána törölgetni, mint minden műanyagot (nálam)

2018. júl. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. júl. 3. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiszállítós cégek műanyag vackai 5-6 kört simán kibírnak a mosogatógépben, 65 fokon.
2018. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi!

de utána mi lesz velük?

csak eldeformálódik?

az nem lenne baj, mert van rengeteg.

de ugye nem olvad meg?

2018. júl. 3. 20:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Dehogy olvad meg, mikróba szánták őket

Utána elhasználódnak, túl vékonyak

2018. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!