Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit tudok csinálni a zsályával?

Mit tudok csinálni a zsályával?

Figyelt kérdés
Rengeteg nő a kertbe, de nem tudom, hogy teán kívül mit csinálhatok még vele. Salátába mehet, vagy lepirítva szoktuk még rakni krumpliba, van még valakinek valami tuti ötlete?

2018. aug. 4. 07:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

rengeteg ételbe lehet füszerként tenni, húsokhoz, májhoz, olaszos tésztákhoz - meg amihez akarod. Viszont pirítani nem igazán "illik", sokkal jobb, ha a fözés végén teszed összedarabolva a forró ételbe, és nem fözöd igazán tovább. (A krumpli is sokkal jobb, ha a kész, forró krumplira szórod, leveszed a tüzröl és fedö alatt 5 percig pihenteted - sokkal intenzívebb íze lesz)

Emellett lehet szárítani is (árnyékos helyen, mert a naptól szürke/barna lesz), télire teának, füszernek.

2018. aug. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Készíthetsz belőle tinktúrát is, kiváló antibakteriális szer, használható szájöblítőként és külső sebek kezelésére is.
2018. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki a saltimboccát.

[link]

2018. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban a sült húsok fűszere,de nem kell sok belőle.

Szoktam baconba tekert csirkemájat sütni, úgy hogy mindegyikre fektetek egy zsálya levelet, és ezt befejeztem a szalonnával és sütőben megsütöm.

Nagyon jó ízű, ha sertés lapocka, vagy tarja szeletekre egyegy levelet teszek arra a taréjra vágott szalonnát és így sütöm meg.

2018. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Adj belőle nekem is :) csak vicc volt


Citromos tejben sült csirke az egyik kedvencem, az is zsalyaval van fűszerezve.


Grill pácba is illik

2018. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Májjal nagyon finom. A kedvencem a zsályás csirkemájrizottó, és a zsályás csirkemájkrém.
2018. aug. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ötös, tudnál adni ahhoz valami konkrét receptet a citromos tejben sült csirkéhez? Plusz még az a kérdésem lenne, hogy le lehet fagyasztani, hogy télen is felhasználhassuk "frissen", nem pedig szárítva? :)
2018. aug. 4. 09:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, ment a zöldpacsi.
2018. aug. 4. 09:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet fagyasztani is, de csak olyan ételekbe jó, ahol belefözöd, mert kiolvadva eléggé szétmegy.

Én fagyosan szoktam darabolni, úgy sokkal könnyebb, mint megolvasztva.

Van, aki eleve összeaprítja és jégkockatartóban, kevés vízzel felöntve fagyasztja.

2018. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Citromos tejben sült csirke:


Én combbol szoktam, de bármilyen csirke részből elkészíthető.


A csirkét sozom borsozom, beirdalom, a resekbe citromszeleteket teszek. Ezek után egy sütésálló tálban, aminek van fedele vajban megpiritom.


Felöntöm annyi tejjel ami ellepi. Zsalyaval fuszerezem, és teszek bele 2 gerezd fokhagymát es citromszeletet. (Általában 3 egész csirkecombot és egy nagyobb citromot szoktam használni). Ha szükséges sozom-borsozom.


Mikor felfort megy bele egy csipet fahéj rateszem a fedot és megy az előmelegített sutobe. Fedő alatt sutom amíg a csirke megpuhul. Utána leveszem a fedot és sutom ameddig a savo elpárolog róla és a “túró” visszamarad. Ha kevesebb idom van a savo nagy részét leontom, ízben minimális az eltérés. Szerintem a rizs passzol hozza legjobban.


Jó étvágyat

2018. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!