Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Chili krémet hogy tegyem el,...

Chili krémet hogy tegyem el, hogy tartósítsam?

Figyelt kérdés

2 kiló Habaneroból szeretnék krémet készíteni, de sok leírást találtam, és nem tudok dönteni. Én úgy gondoltam, hogy nem főzöm, és csak sót teszek bele. Nem akarom édes paprikával se keverni, csak magában.

Jó lesz így? Vagy jobb főzni? Olvastam, hogy étolajat is szoktak hozzá tenni, de én azt nagyon utálom, ezért kihagynám.

Kimagozzam, vagy magostól tegyem el? Daráljam vagy turmixgéppel pépesítsem?

Hogy jobb? Hogy áll el sokáig?



2018. aug. 5. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Finomra szoktam turmixolni a paprikát mag nélkül és sót rakok hozzá. Nem főzöm 1kg parikához 10dkgsót rakok. A magokat meg chili pehelynek használom.

Eceteslébe is rakhatsz nyugodtan el pár darabot savanyúságnak.

Nekem nem Habenero paprikám van hanem tabasco pirospaprikám.

2018. aug. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyél natúr tengeri sót, vagy Himalája sót, mert a finomított, meg a jódozott erre nem jó a sima só meg szemetes.

Én először ledarálom, ha nem elég krémes így akkor még turmixolom, bele a só, habtiszta üveg és kupak, kutya baja nem lesz. Nekem van többéves is.

De lehetőleg ne zárt térben csináld, mert kifolyik a szemed, ha igazi Habanero.

2018. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Végeztem. Daráltam, majd turmixoltam, természetesen mag nélkül. 2,5 kiló lett, és fél kiló sót tettem hozzá. Sajnos csak vákuum só volt itthon.

Bent csináltam, de a szememnek semmi baja nem volt. Azért ez nem olyan, mint a hagyma. Kesztyű volt rajtam, de a végén levettem, és egyik kezemmel párszor belenyúltam. Akkor nem éreztem semmit, de most nagyon ég már egy órája. Többször kezet mostam, de semmit nem ér. Igazi Habanero.

Köszönöm a válaszokat!

2018. aug. 5. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!