Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vér a csirkeszárnyban, ez...

Vér a csirkeszárnyban, ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lidlben vettem csirkeszárnyat, de amikor felvágtam akkor vettem észre, hogy szinte mindben van egy kis fekete csík. Elkezdtem nyomkodni és előbuggyant ilyen fekete alvadt vér, elég sok. Ez normális? Meg lehet így sütni / enni? köszönöm a válaszokat.



2018. aug. 6. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem kellet, hogy brutálisan kínozzák, mielőtt levágták. Inkább csak az van, hogy amikor levágták, akkor előtte sérülhetett a szárny, és bevérzett. Előfordul semmi baja nincs a húsnak.
2018. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem a bevérzésről beszélek, azt ismerem. Hanem konkrétan az erekben, pontosabban mindegyiknél egy nagyobb érben van még vér. Egy hosszú fekete csík a szárny alján.
2018. aug. 6. 23:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, amiről irsz az vér az erekben és semmi bajod nem lesz ha sütés/főzés után azt is megeszed.
2018. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A házi csirkevágásnál a hagymás vérből sem csak a hagymát eszik ki az emberek.

Ha vágás előtt 'állatvédelmi' megfontolásból elkábítják a pipit, akkor vágás után nem csapkod szárnyával, tehát nem vérzik ki egészen.

Megeheted, nem lesz semmi bajod tőle, sőt akkor sem, ha netán megütötte szárnyát, ezért véraláfutásos!

2018. aug. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Számomra gusztustalan lenne az ilyen hús, nem bírnám megenni, még amelyiken piros rész van, azt sem szeretem, le szoktam vagdosni.
2018. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: sajnos akkor az egészet kidobhattam volna :/ Mindegyikben volt egy kis vér.


Eddig is egyre jobban undorodtam a húsoktól, de most már végképp elment a kedvem az egésztől. Egyedül a marhát szeretem úgy igazán, de a bocikat meg sajnálom megenni :'(

2018. aug. 7. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Újdonság lesz neked, de a hús élő állat volt valaha, amiben vér van/volt. Ha nem tetszik lehet vegetáriánusnak lenni
2018. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Legyel vegan! Akkor nem kell ilyesmit enned es allatok szenvedesehez hozzajarulnod
2018. aug. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves #7 az élő állatban fekália is van mégsem esszuk meg.


#8 igen szeretnék az lenni

2018. aug. 8. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lett rendesen kivéreztetve az állat amikor levágták. Mi el szoktuk vágni a torkát, aztán fejjel lefelé hagyjuk, amíg teljesen kifolyik a vér. Gondolom ipari méretekben futószalagon mennek az állatok, és nem mindig sikerül eleget várni.


Könnyebben megromlik a hús, ha benne marad a vér. Esetleg kiáztathatod belőle, ha nem tetszik, de ha benne marad, attól sem valószínű, hogy bármi bajod lesz, ha nem büdös, és megkapja a megfelelő hőkezelést. Jobban jársz, ha legközelebb hentesnél veszed a húst, bár azt mondják már az se mind jó. Elvből is jobb inkább magyar cégektől venni, mint multitól, bár sokaknak az a plusz 5-10 perc amíg a multitól elmegy a hentesig vagy a piacra már túl sok a drága idejéből...

2019. ápr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!