Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főtt tojást, rántottát,...

Főtt tojást, rántottát, tükörtöjást le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Mi ez a napi 15-20 lefagyasztós kérdés mostanában??

Valaki egyesével megkérdezi mindenről, hogy le lehet-e fagyasztani??

2018. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg igen, lehet, csak nem érdemes.


A fött tojás héjában eláll hütöben símán egy-két hetet is.

A rántotta/tükörtojás nem egyrészt hamarébb elkészül, mint kiolvad, másrészt ha felmelegíted, akkor ehetetlenül száraz lesz, mire ehetö höfoka lenne.


Ha netán valamiért megmaradna pár adag, akkor okosabb valamilyen salátára tenni, tojáskrémet csinálni belöle vagy más módon elhasználni, fagyasztani nem érdemes.

2018. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

ma 17:31-es: el sem tudod képzelni, hogy TÖBB EMBERNEK jut eszébe ilyen kérdés é nem UGYANAZ a valaki kérdezi mindet?

Föleg, hogy elkezdödöt az egyetem is és a kollégisták közül sokan most kerülnek elöször szembe a tartósítás problémájával.

2018. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-nak köszönöm a választ. :) Igazad van, ebbe nem gondolta bele, hogy megcsinálni gyorsabb, mint megvrni, míg felenged.


Első válaszolónak pedig csak annyit, hogy ha zavar, nem kell írni a kérdéshez. De egyébként pont, hogy onnan jutott eszembe a kérdés, hogy láttam egy hasonlót, de abban pont nem volt szó a tojásról ilyen formában.

2018. szept. 14. 17:59
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy nem érdemes. A keményre főtt tojás szobahőmérsékleten is eláll akár több hétig, húsvétkor lehet is tapasztalni, ahol sok van és lassan fogy.

A másik kettőből pedig nem készítünk rengeteget egyszerre s gyorsan megvan.


Mondjuk azért el tudom képzelni, hogy hasznos lenne a tojás elrakása, mivel én háztól veszem a tojást és bizony van nyári kánikulában, hogy kénytelen vagyok egy ideig inkább növényeken élni, mert egyszerűen nem tojnak a tyúkok sehol a környéken. A nyers tojást szeretem 1 hónapon belül elhasználni, némelyik eláll tovább, de necces.

Fehérjét remekül lehet fagyasztani (mindig van a fagyasztómban elég sok), bizonyos tojásos krémeket, ételeket is, de a fentieket nem érdemes.

2018. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös!

Én a tojásfehérjét és külön a sárgáját is le szoktam fagyasztani. A sárgáját kis alufólia kockákba csomagolom és egy dobozban gyűjtöm. Kutya baja, ha kiolvad.

2018. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az utolsó véléményéhez, a nyers tojást minden formában lehet fagyasztani, a fehérjét külön, a sárgáját külön, illetve az egész tojást is (természetesen feltörve). Feltétlen jó azonban kisebb adagokban fagyasztani és a csomagra ráírni, hogy hány tojás/-fehérje/-sárgája van benne, mert amit felovasztasz, azt fel kell használni, sem visszafagyasztani nem szabad, sem egy napnál tovább tárolni, még hütöben sem.
2018. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az elveziti ertéket nagyon elrontaná.

A nyers tojás viszont gond nelkül fagyasztható. Kis zacsikba, amikra ráirod, melyikben hány darab van.

2018. szept. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!