Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Konyhai praktikák

A kérdés

Papir nelkul suthetek?

szilikon maffinformakat vettem (Kinabol rendeltem ha ez szamit), de meg sosem suttottem maffint. egyszeruen ontsem bele a tesztat a formaba vagy kenjem ki valamivel vagy muszaj vennem hozza papir?

Keress kérdéseket hasonló témákban: muffin, sütés, forma, szilikon

nov. 7. 11:29  Privát üzenet  

A válaszok
Asszem kicsit kiolajozhatod de papír nem kell hozzá. Az a lényeg a szilikon formákban.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont nov. 7. 11:38 Privát üzenet

Persze, ez a lényege, hogy kijön. Nem feltétlenül tökéletesen, nekem a legtetején szokott maradni egy kis valami, de a muffin maga szép és ép, az alja főleg simán kijön.

Bár én nem klasszikus muffintésztát használok, hanem mindenféle másmilyent, de ez mindegy. Kismillióféle dolgot készítettem már szilikonos formákban és az a lényegük, hogy szépen kijön belőlük a cucc.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont nov. 7. 11:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm :)

# 3/6Időpont nov. 7. 11:52 Privát üzenet
Az első sütésnél meglátod, csináld így is-úgy is.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont nov. 7. 12:02 Privát üzenet

És sosem használok papírt, mert utálom, ha rátapad a muffin. Egyszerüen a formát kivajazom és kilisztezem, így mindig kijönnek és nekem jobban ízlenek.

(Bocs, a süteményt mUffinnak nevezik, így kell írni, mégha kiejtésben az A van is benne.)

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont nov. 7. 12:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

tudom hogy muffin, fogalmam sincs miert irtam maffint, de kosz a figyelmeztetest :)

# 6/6Időpont nov. 8. 11:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bent maradt egy retes a sutoben es pemeszes lett, suthetek kozvetlenul azutan a sutoben hogy kidobtam?
Kakaos csigat tojas es tej nelkul hogyan tudok csinalni?
Kerámia sütőben lehet zsiradek nelkul palacsintat sutni?
Vodros "bedobalos" savanyusag borken nelkul? Valaki tud receptet? Ha kihagyom mi baja lesz?
Merleg nelkul hogy tudnek kimerni 30dkg lisztet?
Sós tésztát ha nincs sutopapirom suthetek alufólián is?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Konyhai praktikák rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!