Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel tudnám átszűrni a házi...

Mivel tudnám átszűrni a házi magtejet?

Figyelt kérdés

2018. nov. 9. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az mi?
2018. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rizsből/zabból/búzából/mandulából/kókuszból stb elkészíthető ital. Tejérzékenyek előszeretettel fogyasztják.
2018. nov. 9. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én kisebb, sűrűbb szűrővel szoktam (van egy teaszűrőm, de azon a víz is nehezen megy át, egy annál nagyobb konyhait használok). A darált cuccból készült így se lesz sima soha, de pl. a darálatlan kókuszreszelékből selymes tej lesz (viszont sokkal több a maradék, amit valamire el kell használnom, mert ki nem dobom. de egyes sütikbe jó, a lágyabb maradvány pedig másfajta sütikbe).


Azt hiszem, van, aki valami textilen szűri, de azt macerásabb lenne elmosnom és kiszednem belőle a maradványt. A rendes szűrővel csak rácsapok egy edényre fordított állapotban és simán kijön a már szárazabb, kanállal megnyomkodott maradvány.

2018. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Eddig én is ilyen szűrőkkel próbálkoztam, de mindig marad a "tej" alján egy kis maradvány. Most arra gondoltam, megpróbálom konyharuhán átnyomni, hátha egy fokkal jobb lesz.
2018. nov. 9. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Harisnya vagy kendő sűrűségű cuccon kell átnyomni, de vannak ilyen célra szűrők, és lehet az interneten rendelni párszáz forintért.
2018. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ritka (azaz "könnyített") szövésű textilpelenkán szoktam. Legtöbbször a vastagabb, sűrű vagy duplaszövésűt árulják sajnos, de ha sikerül könnyítettet szerezni, legalább sokáig jó. Mivel nagy, össze lehet fogni a sűrűje körül és így extra erővel ki lehet csavarni, aztán a már csak nedves, egybeálló massza könnyen leválik róla, akkor a textilt csak átöblítem folyóvízben és mehet a mosógépbe. Ha túl ritka lenne az egy réteg, lehet hajtogatni.
2019. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!