Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan süssek leveles tésztát...

Hogyan süssek leveles tésztát úgy hogy szép legyen, hasonló, mint a reklámokban?

Figyelt kérdés
Kis falatkákat szeretnék sütni, korábban virslivel próbáltam, de nem lett szép a formája a leveles tesztanak, amit köré tekertem, amikor megsült. Tegnap ugyanígy surimivel próbáltam és ma újra azt akarok sütni leveles tésztába tekerve, de nem tudom milyen technikát alkalmazzak. Esetleg valaki tud tanácsot adni, aki már elsajátította vagy sikerült neki hogy szépen süljön meg a tészta és ne olyan legyen mint a felpuffadt golyók? Köszi előre is

2018. dec. 30. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Linkelj be egy "szép" képet meg egyet, amit te sütöttél - igazán nem tudom ugyanis elképzelni, mi a problémád!
2018. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem egészen világos, mi nem sikerül, de ha jól értem, akkor az lehet a megoldás, hogy odafigyelsz, hogy a tészta vágott részére ne folyjon le a tojás, amivel megkened a tetejét, mert az összeragasztja a rétegeket a szélén, ezért csak középen tul feljönni a tészta.
2018. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rakd kisebb muffin forma sütőbe megtartja az alakját a tészta.
2018. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egészen vékonyra nyújtott tészta nem puffad fel annyira, és ahogy előttem is írták, vigyázni kell hogy ne csorogjon le a vágott felére a tojás, amikor megkened a tetejét.
2018. dec. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél hidegebb legyen, mikor forró sütőbe rakod, ha formázás közben felmelegedett, tedd hűtőbe, fagyasztóba. Ha nyílnia kell, akkor a légkeveréses sütőbe a ventillátorral szembe kell tenni.
2018. dec. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul fogalmaztam: a formájával nem vagyok megelégedve a leveles tésztának, ahogy megsül. Felszoktam hosszú csíkokra vágni és pl a surimi köré tekerni, de mikor megsül, nem tetszik a végeredményt, ami a kinézetét illeti... tehát esztétikai problémám van :D nem tojás sárgájának a lefolyása és egyebek, ezzel nincs gondom, mert nem is kenem be tojássárgájával.


Igazából a cél az lenne, hogy úgy nézzen ki, mint a kocka alakú pogácsa, de nem tudom, hogyan kell olyat formázni leveles tésztából (talán nem is lehet, csak keltből, nem tudom) mert nem igazán szoktam és nem is tudok sütni-főzni. :)

2018. dec. 30. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Kép nélkül nem lehet megérteni, mi a gondod - mert amit írsz , annak így nincs értelme.
2019. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. Sajnálom, hogy az esztétikai probléma fogalmának számodra nincs értelme és azt is, hogy ilyen mértékű értelmezési gondjaid vannak, de legalább a többieknek sikerült felfogni, mit írok, nekik ezúton is köszönöm a segítő jellegű válaszokat, végül más módszerrel, de sikerült szépen megsütnöm a falatkákat :)
2019. jan. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!