Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szójaszószt mindenre rakhatok,...

Szójaszószt mindenre rakhatok, vagy van, amit elront?

Figyelt kérdés
Természetesen a sós, ebéd jellegű ételekre gondolok. Húsokra, köretekre, mindenre megy?

2019. jan. 6. 02:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
A hortobágyi palacsintára nem tennék.
2019. jan. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A tejfölös, sajtos dolgokra nem (szerintem). Tésztára, húsra igen, ha nem túl fűszeres egyébként mert a sok, erős íz sem jó. Láttam, hogy valaki rántottára is tesz.
2019. jan. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Édes ételekre nem való szerintem, másra lehet, csak mértékkel - azaz nem nyakonönteni, hanem érzéssel adagolni!
2019. jan. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

"Édes ételekre nem való szerintem..."


Csaxólok: a kínai ételek, amikbe szójaszósz jár, többnyire édesek!

2019. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
80%

Szerintem a rizshez jó, a krumplihoz például én nem szoktam. A húshoz, tofuhoz jó, de pl. a rántott dolgokhoz nekem nem passzol. Salátákhoz jó, de ha majonézek, akkor nyilván nem (legalábbis nekem). Szóval nem megy mindenhez, de azért sok mindenhez jó.

Vigyázz vele, nagyon sós, és a sok só nagyon egészségtelen.

2019. jan. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

"Csaxólok: a kínai ételek, amikbe szójaszósz jár, többnyire édesek!"


Fogalmad sincs a kínai ételekről, szójaszósz gyakorlatilag MINDENBEN van náluk, ez ott olyan alap, mint itt a só!

Másrészt a kínai ételek NEM édesek, attól, hogy van benne édes összetevő is, az alapíz nem édes, legfeljebb van benne édeskés komponens is.


Emellett az "édes ételek" alatt a legtöbb ember - én is - kifejezetten az édességekre, desszert-szerüségekre gondol, és ahhoz még a kínai ételekben sincs szójaszósz.


A harmadik meg, hogy szójaszószt nem CSAK a kínaiak használnak, hanem többek közt a japánok, vietnámiak, koreaiak, indonézek, és az egyéb Dél-Kelet-Ázsiában lévő országok lakói is.


(Meg a magyar helyesírásodat sem ártana kicsit csiszolni...)

2019. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha párolt rizst eszek magában, arra szoktam löttyinteni egy kis szójaszószt, ízletesebb, szerintem.
2019. jan. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát, töltött káposzta szójaszósszal fura lenne....de, ha neked ízlik
2019. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem. :) Köszönöm a válaszokat! :)
2019. jan. 6. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

#6-oshoz csatlakozom, illetve teljesen egyetértek.

Szója szósz lehet a különféle húsok egyik marinád alapja. Változatosan használhatod, finom a sertés húshoz, a bőrösen sütött sertés húshoz, pl. csülök, bőrös hasa alja, de nagyon jó az egész kacsához is, vagy csak kacsacombhoz, kacsamell filéhez, és akkor még nem említettem a halakat. Kiváló a különféle Ázsiában használatos roppanós zöldségekhez is, amit sticky ricehoz adhatunk. A sticky rice, vagyis a ragacsos rizs 1 rész rizs és max 1,5 rész víz, só és minden nemű fűszer nélkül főtt rizs. Használhatod aztán különféle dipekhez, amikbe húst mártogatsz. Thaiföldön, a Fülöp-szigeteken imádják, mozsárban összetört chili paprika, fokhagyma, frissen facsart lime, vagy akár gerezdekben, szója szósszal keverve. Lime helyett még különlegesebb zöld calamansival, ami a limehoz hasonló, de még aromásabb pinduri citrusféle. Ezekhez a dipekhez tetszés szerinti egyéb friss fűszert is adhatsz, nem szárítottat.

2019. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!