Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ennek van valami haszna, vagy...

Ennek van valami haszna, vagy csak valami berögzült szokás?

Figyelt kérdés
Pár embernél megfigyeltem hogy a friss főtt/sült kaját, mondjuk a sütőből frissen kivett tepsis krumplit konyharuhával letakarják. Ez mire jó?
2019. jan. 11. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én ezt azért szoktam, ha valami bogár bejut a házba, ne másszon/essen bele a kajába, amíg nem vagyok mellette :D
2019. jan. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jogos :D
2019. jan. 11. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Ne essen bele semmi (akár bogár akàr csak szálló szösz), meg ne hűljön ki annyira. A fedő alatt benedvesedik a gőzöktől, ilyen szempontból jobb a tiszta konyharuha.

Mondjuk én azért takarom le, hogy kisebb csábítás legyen a macskának. :D (Nem jár a pultra, de az ördög sosem alszik...) De anyámnál is szokás a letakargatás, szóval kicsit otthonról hozott is.

2019. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Én is mindent letakarok, kivéve azt, amit nem akarom, hogy a gőztől felpuhuljon, pl. rántott hús, sült krumpli, de ezeket általában azonnal fogyasztjuk, ha nem, akkor ezeket is beteszem a hideg sütőbe, míg sor nem kerül rá, hogy ott hűljön ki.

Vannak nyáron a szúnyogháló ellenére legyek, vannak nálunk macskák, akik ugyan nem mennek a pultra, de a macskaszőr lehet huzat hatására levegőben is.

Egy szó mint száz, mindenki a bogarak és a szennyeződés miatt takargat.

2019. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
mi csak a tepsis krumplit szoktuk letakarni és csak az asztalon, hogy ne hűljön ki
2019. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 11. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem láttam ilyet, de gondolom, hogy piszok ellen akarják védeni az ételt, ami ezek szerint bele kerülhet az ételükbe, tehát a lakásukban van, ahogy a leírásokban is olvashattad.
2019. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!