Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudnék a klasszikus...

Hogyan tudnék a klasszikus gesztenyemasszához leghasonlóbbat elkészíteni készen kapható (tasakos) főtt gesztenyéből?

Figyelt kérdés

Ráadásul cukormentesen, tejmentesen (bár azt persze lehet növényi tejjel pótolni, ha mindenképp muszáj valaki szerint), tehát a lehető legegészségesebben?


Külföldön élek és egy magyar ismerősöm totál rá van kattanva a magyar gesztenyepürére és mindig hozza meg hozatja meg rendeli, aztán nem rég felfedeztem, hogy itt is lehet kapni olyan tasakos gesztenyét, mint a magyar Tescoban is láttam, 100 grammos csomagban, amiben főtt és hámozott gesztenyék vannak, ezért jutott eszembe az, hogy akár én is elkészíthetném a pürét valahogy, de akkor már a lehető legegészségesebben.


Nézegettem már recepteket házi gesztenyemassza készítéséhez, de mindenhol sütés és főzés is volt és cukros sziruppal meg tejjel leöntés, pedig tuti lehet egészségesebben is.


Ezek a tasakos gesztenyék olyan puhák amúgy, hogy ma pl. poénból kipróbáltam fokhagymanyomón és simán hozzák a gesztenyepüréhez megszokott kis kukacokat :) , de eszembe jutott nagymamám gesztenyeroládja is, csokikrémmel, amihez kicsit stabilabb massza kéne, mert igazából a csak gesztenye kissé szétesős, darabos. Mézzel keverjem pl...? Pici rum, oké, az jó neki, de víz vagy tej is feltétlenül kell? És ha csak főtt, akkor még süssem is meg...? Minek, ha már így is kézzel könnyedén szétnyomhatóan puha...?



2019. máj. 28. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Én meg sem nézem a recepteket, mert anyám mindig tökéletes gesztenyemasszát készített.

Megfőzte a gesztenyét, ö szitán áttörte, de te akár turmixba is teheted, egy kevés víz hozzáadásával.

Anyám is tett hozzá egy kevés vizet, cukrot (te tegyél édesítőszert) és ízlés szerint rumaromát. Kész!


Egy kis történet:

Én nem vagyok fiatal ember és gyerekkoromban elég szegények voltunk az 50-es években, a városban.

Jött a szülinapom, nagyon szerettem volna gesztenyés tortát, de baromi drága volt a gesztenye.

Szegény anyám megfőzött egy halom lóbabot, ami hatalmas babokból állt és ugyanúgy elkészítette, mint a gesztenyepürét. Már felnőtt voltam amikor megtudtam a "babtorta" titkát. Soha nem mondtam volna meg, hogy nem gesztenye volt!:)

2019. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Először a főtt gesztenyét át kell passzírozni, ledarálni.Nem kell tej, víz se.

Akkor cukor nem...Ebből masszát gyúrni.

Aztán EZT kinyomni krumplinyomón, fokhagymával is szórakozhatsz.

2019. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
2. Vagyok:rum, cukor kell beke. Es nem hasonlo, hanem.az. de a sok konyhatunder pontozzon csak, amig egy turmixot levesnek neveznek sokan, nem.varok el semmit it..
2019. máj. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, tapasztalatokat! <3 :)


#1: Szita? Turmix? Szerintem nagy részük olyan puha, hogy kanállal összenyomható...


Érdekes ez a bab-gesztenye ízhasonlat, máshol is olvastam már, hogy helyettesíthető egyik a másikkal, kinek jutna eszébe magától...? Ha meg nem érezted, ezért meglepett, akkor az csak azt jelenti, hogy tényleg elég hasonló. :) Köszönöm a történeted! :) És lám: a szegénység áldása a kreativitás, amelybe a modern világ lustasága is szívesen belefekszik (én legalább is biztosan ;) :D , hiszen minek bonyolítsunk valamit, ha lehet egyszerűen is, szerintem... :D )


#2-3: te is passzírozásról meg darálásról írsz, pedig a főtt gesztenye tényleg elég puha.

Szerintem nem teljesen vagy nem pontosan értem, hogy mit is írsz, vagy te nem értesz engem, hiszen mi a különbség a passzírozás meg a fokhagymanyomó között? Az is pont ugyanúgy passzírozza, nem? Vagy azt mondod, hogy amit átnyomok a fokhagymanyomón, abból lehet masszát gyúrni? Az logikusnak hangzik...


Rum az oké, az tényleg jó bele, cukrot meg kihagyom és tán mézzel helyettesítem, de tán anélkül is lehet jó...

2019. máj. 29. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
spórolás miatt az olcsó hajtottakban is a diót napraforgóra+dió aromára cserélik
2019. máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!