Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Teflonedényt beleteszitek a...

Teflonedényt beleteszitek a mosogatógépbe? Egészen pontosan mi baja lesz, ha beleteszem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják, hogy nem szabad beletenni, mert tönkreteszi.

De sehol nem írják konkrétan, hogy mi kárt okoz benne.

Ugyanakkor olvastam olyan kommenteket, hogy van, aki évek óta mindig beleteszi, és semmi baja.

Ti hogy szoktátok?

Van olyan, akinek tényleg tönkretette, vagy ez csak városi legenda?



2019. máj. 31. 17:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
A mosogatógép igen erösen súrol, ezért összekaristolja és dobhatod ki a teflont.
2019. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem az edény teflon, hanem a bevontat rajta ;)

Ebből talán sejthető, hogy nagyon vékony és sérülékeny dologról szó. A mosogatógép nyilván kikezdi.

2019. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Van olyan, amit be lehet tenni és van olyan, amit nem. A régebbi fajtákat egészen biztosan nem. Most lett felújítva a konyhank és mivel a gáztűzhely is le lett cserélve indukciósra, a régión edényeimet le kellett cserélni. Direkt olyat választottam, aminek a leírásában benne volt, hogy mosogatógépben mosható. Ha a tieden nem volt ilyen felirat, ne tedd be, mert lekarcolja a bevonatot.
2019. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
A korszerű és jó minőségű, márkás teflon edények már mosogatógép biztosak. Nyugodtan be lehet őket tenni, semmi bajuk nem lesz. Természetesen ha valami olcsó noname gagyi az edény, akkor tönkre fog menni, nem fogja bírni a gépi mosást.
2019. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Na akkor itt is megvan mindkét pólus. :D


Nem volt olcsó az edény, de sokat használom, és olyan körülményes mindig áztatni, kézzel mosni, általában még ázik, mikor már újra szükségem lenne rá.

2019. máj. 31. 18:15
 6/24 anonim ***** válasza:
Mi tefalt használunk, mosogatjuk gépben, a csomagra is rá volt írva, hogy lehet. Semmi bajuk.
2019. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem minden Tefal mosogatógép álló. Nézd meg a márkáját pontosan és keress rá.
2019. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Amúgy a teflont miért áztatod?
2019. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :)


Azt hiszem, én is beállok a sorba, nem hiszek ilyen álhíreknek, mikor senki sem támasztja alá. Moindenki csak úgy tudja, úgy hallotta, de aki tényleg kipróbálta, az pontosan ezt írja, hogy nem lesz bajuk az edényeknek.

2019. máj. 31. 18:29
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Én is gépben mosom a teflont és semmi baja.

A teflont csak a fémkanállal, villával, késsel lehet felsérteni, az erős vízsugártól semmi baja nem lesz.

Egy valamit tapasztaltam - de nekem egy 15 éves Indesitem van - hogy a teflont nem szárítja meg, ahogy a műanyagokat sem, hanem át kell törölni.

2019. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!