Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyik ország konyháját...

Melyik ország konyháját szeretitek a legjobban?

Figyelt kérdés
És a legkevésbé?
2019. okt. 20. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyart.
2019. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%
Mivel szlovák vagyok alapvetően a szlovák konyhát szeretem. Legkevésbé pedig a kínait.
2019. okt. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Leginkább az olaszt, legkevésbé az amerikait.
2019. okt. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A magyart. Egy ideje már nem ott élek, és a legtöbb dolog nem is hiányzik Magyarországról, de a magyaros ízvilág az néha nagyon.

Persze a legtöbb dolgot itt is meg tudom főzni, de azért helyi alapanyagokból mégsem teljesen ugyanaz...


De ha külföldit kell választani, akkor az olaszra tenném a voksom. Mind a különféle tésztaételeik, mind a pizza magy favoritom.


A legkevésbé az angolt szeretem. Pláne a magyarhoz képest alig használnak fűszert, jellemzően túlfőzik pl a zöldségeket (bezzeg a steaket csak véresen tartják az igazinak, brrr...), gravy és főtt bab minden (minden!) mellé, nem is beszélve az émelyítően édes péksütemények tömkelegéről. Amíg tartott az újdonság varázsa, szívesen próbáltam ki a helyi ételeket, de gyorsan elmúlt az a varázs...

2019. okt. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kínai kínai, nem amit otthon főznek, mert az köszönő viszonyban sincs a Kínában felszolgált kínaival.
2019. okt. 21. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a legtöbb országnak vannak nagyon jó kajái, és ami jó, az jó, azt nem lehet elvitatni.


Egyébként : magyar, mexikói, olasz ... kb az első 3, de ahogy mondtam, rengeteg kiváló étele van sok nemzetnek.

Igaz, hogy az ízlés eltérő, de a tapasztalatom azt mutatja, hogy ami tényleg egy jól eltalált étel, az 10 emberből 9-nek ízlik.


Spanyol, és japán ételek között is rengeteg jó van!

Az USA pl egy baromi nagy ország, teljesen mások a klasszikus ételei délen, északon, vagy a keleti parton.

Hozzám a déli államok érdekes, karakteres ízvilága áll a legközelebb.

2019. okt. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem az itthon kapható kínai és indiai ételeket. Sajnos az igazit még nem volt alkalmam megkóstolni.

Az olasz tészta ételek is a kedvenceim közé tartoznak.


Az angol és a német konyhát kevésbé kedvelem, de azért vannak finom ételeik.

2019. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Magyart

De egyetértek a 2-el, a szlovák konyha is nagyon finom, a legközelebb áll a magyarhoz.

Az olasz rokonság miatt "olaszul" is eszem, de nekem ott túl sok a tészta. Angol, német íztelen, a franciában sok a csiga és a tengeri herkentyű, amiket kifejezetten utálok.

2019. okt. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Olasz, imádom a tésztát.

A minden-csípős-és-egyformabarnaízű-wokbansütött-olajtól-csöpögő jellegű ázsiai kajákat szeretem talán a legkevésbé. De pl egy jó butter chicken, curry vagy sushi bármikor jöhet.

2019. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudok csak egyet választani, de ha muszáj, akkor talán az olasz. A magyar konyha nekem egyhangú és nehéz, nagyon sok hazai ételt imádok, de nem tudnám minden nap ezt az ízvilágot enni, havonta 2x bőven elég belőle. Legkevésbé az indiai konyhát szeretem, van ott is, ami ízlik, de kívánni sose szoktam.
2019. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!