Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a receptje a kinai csípős...

Mi a receptje a kinai csípős savanyú receptnek?

Figyelt kérdés

Többet is láttam neten, videót is, de a végeredmény egyikben sem lett olyan, mint amit ezekbe a büfékben/éttermekben lehet enni.


Nagyon finom nagyon szeretem tudjatok ez a nyúlós jól kinéző levesre gondolok, amibe egy kilo kemenyitő van. Valaki szanjon meg a recepttel, aki ott dolgozott. Úgy keresem mint Plankton a herkenytyűburger receptjét :((



#leves #recept #savanyú #Kinai csípős
2019. dec. 17. 09:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Hupsz a kérdésem elírtam. Mi a receptje a kinai csípős savanyú levesnek?
2019. dec. 17. 09:47
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Keress olyan videókat, amit kínai valaki készít, az jó ízü.

De a "büfés" ízt valószínüleg nem fogod megtalálni, mert tele van ízfokozókkal meg porokkal, amiket egyrészt nem tudsz beszerezni, másrészt meg nagyon egészségtelenek is.

2019. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj a csípős savanyú levessel, hogy az elkészítése egyszerű ugyan - itt egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=OggkvcfEwGI


De a TÖKÉLETES VÁLTOZATHOZ mindenképp szükség volna egy rendes öntöttvas wok edényre - és annak kiégetésére (tipp: [link] és egy wok tűzhelyre (de mivel ezek horribilis összegben kaphatók csak, elég volna egy gázzsámoly (olyasmi forma, ami jó volna a wok formájához - ezügyben egyénileg kell szétnézni a piacon és megtalálni azt a zsámolyt, ami leginkább alkalmas egy wok edényhez) - továbbá egy palack PB gáz - hogy ebből mekkora mennyiség, azt már csupán a "vevő" dönti el.


A wok ételek két fő lényege a szúróláng és a megfelelő öntöttvas edény. Ezt pedig csupán a fent említett égők tudják szolgáltatni, továbbá a jó minőségű - megfelelően "kiégetett" - öntöttvas edények.


(Amúgy felejtsd el a "teflont" és a "kerámiát" Tisztelt Kérdező, amennyiben tökéletes csípős savanyú levest szeretnél készíteni.)

2019. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az általam küldött link vmiért nem működik, megpróbálom mégegyszer: [link]
2019. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az a baj hogy ettermenkent elter, nekem pesten 2 kedvenc helyem es mindegyikben TELJESEN mas, de finom. milliot kiprobaltam meg a tobbi csak iztelen vizes lotty. itthon en igy szoktam:

[link]


bambusz nelkul, sima vagy almaecettel.


de nehany valtozat:


[link]


[link]

2019. dec. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos a sherrys recept és saját gondolatok alapján majdnem sikerült leklónozni az ételt. Ízre szinte majdnem ugyan az, az állaga kicsit higabb melegen. 2 evőkanál keményítőt kevertem el vagy 3 dl vízben, de ezek szerint több kell.
2019. dec. 18. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

hat igen, orulok hogy segitett, ki kell

kiserletezni azt a valtozatot amit te megszerettel. szojaszosz se mindegy milyen, nekem vilagos mint az elso kepen, illetve kemenyitotol

is lehet mas szerintem attol

fuggoen hogy mibol van

2019. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!