Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Azt mondják, a töltött káposzt...

Azt mondják, a töltött káposzta akár 2 hétig is kibírja a hűtőbe, de a benne lévő hús, hogy nem romlik meg?

Figyelt kérdés
Egy rántotthús körülbelül 2-3napig jó.A tölött káposzta akkor miért bírja tovább?
2020. febr. 12. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Nem bírja ki a töltött káposzta sem. Le szokás fagyasztani.
2020. febr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Semmi nem bírja ki 3 napnál tovább a hűtőben anélkül hogy romlásnak indulna, csak igénytelenek az emberek és azt mondják rá, hogy az még jó
2020. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Nehogy elhidd.

2 hetes húst megenni..wtf. vagy akármilyen főtt kaját ?!

Nálam 2 maximum 3 nap és megy a kukába ami megmaradt. Szerencsére ritkán fordul elő.

2020. febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Töltött káposztát mi max 4 napig tárolunk hűtőben, utána fagyó, vagy kidobás. Van ahol 1 hetet is hallottam, de a 2 héthez már nagyon igénytelennek kell lenni.
2020. febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Senki nem mond ilyet, hogy 2 hétig kibírná.
2020. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
hogyne mondanának, tipikus magyar szöveg ez a "egy hét alatt összeérik a káposzta íze".
2020. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mossák ki belőle nagyon a tejsavat (savanyított káposzta), akkor a savas környezet meggátolja egyéb baktériumok megtelepedését és szaporodását.
2020. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

1 hétig tökéletes marad a hűtőben. Ennek persze feltétele, hogy főzés után forró állapotból gyorsan le kell hűteni (pl. teraszon), aztán betenni a hűtőbe.

A rántott húst én csak frissen kisütve szeretem. Nem mintha 2-3 nap alatt megromlana, de szottyos lesz.

2020. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk 1 hónapig volt a teraszon a töltött káposzta, ahol volt -8 és +10 fok is, de úgy néztem nem romlott meg, amit eléggé furcsálok. Nem kóstoltam meg, de szagra, kinézetre, állagra jónak tűnt, bár gondolom az íze azért más lehetett mint frissen. Nem mertem megkockáztatni, hogy eszek belőle, ezért inkább kidobtam.
2020. febr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Megerősítem, egy hétig biztosan jó. Úgy tudom ez a legtovább eltartható hőkezelt húsféleség.

Két hetet sem zárnék ki, ha volna lehetőségem a minőség ellenőrzésre.

Ha valamelyik alapanyag, vagy a technológia képes a tartósításra, akkor miért ne.

A füstölt kolbász meddig is áll el szögre akasztva ?

Én olyat szoktam vásárolni közvetlenül a gyártótól, ami 4 napig van füstön. Mikor megkapom olyan puha , mintha most töltötték volna.

2020. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!