Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A kínai kaják gluténmentesek?...

A kínai kaják gluténmentesek? Mert ha jól tudom a benne lévő szójaszósz tartalmaz glutént, én pedig már évek óta rendszeresen eszem.

Figyelt kérdés
Csípős savanyú levest, pirított rizstésztát meg mindenféle szószos (de nem rántott) húsokat szoktam venni. Rákérdeztem több étteremben is és mindenhol azt mondták, hogy gluténmentes, mert kukoricakeményítővel sűrítik a dolgokat. Arról viszont én nem tudtam, hogy a szójaszósz glutént tartalmaz.

2020. okt. 19. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szójaszósz tartalmazhat glutént, nem feltétlenül van benne.
2020. okt. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

VAN olyan szójaszósz, amiben van glutén, de általában az ázsiaiak nem azt használják.

Ha neked fontos a gluténmentesség, akkor kérdezz rá konkrétan, milyen márkájú szójaszószt használnak, azt meg tudod utána keresni, hogy éppen abban van-e glutén.

2020. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, rákérdezek majd.
2020. okt. 20. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Van gluténmentes szójaszósz is.
2020. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!