Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Angliaban van tejfol? Igazi,...

Angliaban van tejfol? Igazi, nemcsak tejfolhoz hasonlo krem, double crem, joghurt. Stb. , hanem tejfolt keresek, hogy keressem az uzletben?

Figyelt kérdés
Szeretem a tejfolt, csak ugy egymagaban is enni, de nem tudom, hogy hogy hivjak, melyik az a termekuk az angoloknak, amelyik a leginkabb TEJFOL?
2008. dec. 2. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sour cream az angol neve ha jól tudom.
2008. dec. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Igen, az Egyesült Királyságban a tejfölt SOUR CREAM-nek hívják, nagyjából olyan az íze, mint a magyar tejfölnek. Csak hosszas keresés után lehet megtalálni a nagyobb üzletek polcain, mivel az angolok nem igazán ismerik, használják.
2008. dec. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

En szoktam latni ezt a sour cremet, de annyifele crem, es tejfel-feleseg van, hogy mindet azert megse vehetem meg kiprobalni.

De, most hogy ketten is irtatok, kiprobalom, koszi a valaszokat!

2008. dec. 7. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fúú én Svédországban kerestem nyáron. Nem igazi a krumplipaprikás uborkasaláta nélkül, az uborkasaláta pedig nem igazi tejföl nélkül. :D EGY ÓRÁN keresztül kerestem a joghurtok, vajkrémek, sajtkrémek, és mindenféle vackok között, mire rábukkantam. Komoly 3 dobozzal volt :D Nem ugyanaz mint az itthoni, de elég hasonló. Ehető volt :) Ráadásul ott angolul sincs ráírva semmi, így telefonos segítséggel sikerült, elég viccesen nézhettem ki :D
2009. febr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hat igen, es minel regebb ota elek kulfoldon, egyre tobb minden hianyzik, pl. kovaszos uborka, vecsesi kaposzta, turo rudi (de ez nem a legfontosabb)friss spenot, es paprika, olyan igazi lecsonak valo.
2009. febr. 19. 15:59
 6/9 anonim válasza:
53%

hello!

én a lidl-ben találtam single cream-et. nem ugyanaz, mint otthon, de... valami hasonló.

2009. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Erre nincs más megoldás, mint időnként haza jönni, jól bekajálni, beraktározni mindenből amiből lehet, aztán visszamenni :) Nekem is nagyon hiányoztak az itthoni ízek pedig én csak pár hónapig voltam kint. Egyszer próbálkoztam krumplipaprikás főzéssel, de még belevaló virslivel és kolbásszal sem találkoztam. Bármit raktam bele, valahogy nem lett az az igazi magyaros! :) Lehet hogy még a krumplinak is más íze van külföldön :D:D
2009. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De ha kint elunk, es pl. fozelekhez kell a tejfol, akkor nem tudom otthonrol meghozatni. De azota mar ratalaltam, es ez a sourche creme a tejfol. Az ASDA-s igazi finom.

Koszi hogy irtatok!:)

2009. jún. 1. 13:44
 9/9 anonim válasza:

Minden város részen van legalább 1 polish deli.

"Śmietana" a tejföl megfelelője náluk.

Van 2 márka a "Mlekovita" meg a "Piątnica"

Ugyan olyan mint a magyar. Mi azt használjuk. Egyes sainsbury meg Tesco, asda üzletekben is vannak ilyen lengyel cuccok.

Ezek jobbak mint az angol utánzatok.

2022. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!