Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A csiga evésnek van bármiféle...

A csiga evésnek van bármiféle élvezeti értéke vagy csak hulla sznoboskodás az egész?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót amin egy fickó el megy Párizsba a La Rotonde de la Muette-be, és végig eszik egy ilyen fine dining menüt. A terítéken volt csiga is, kenyérrel ette úgy hogy rákent egy nagy adag valami majonézes mártogatóst. Na most még ha van is annak a csigának bármi saját íze a mártogató tuti elnyomta. De van egyáltalán valami íze? Aki evett már csigát, esetleg meg tud cáfolni hogy ez ténleg valami nagyon nagyszerű ínyenc falat? Mert nekem az az elméletem hogy semmi jó nincs benne, csak hulla sznobságból eszik meg az emberek, mert hogy nem hétköznapi. De valaki aki evett már, ha nem így van, kérem cáfoljon meg.
2021. febr. 17. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Semmiben nem más ínyencség, mint a kagyló, vagy hasonló puhatestűek evése...


Ízlések és pofonok. :))))

2021. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ettem 1x, de nem sznobságból, hanem kíváncsiságból. (ahogy békacombot és polipot is.)


Teljesen jellegtelen az íze, amit a fűszerezés valóban el is nyom. Feldolgozáskor a főtt állaga a zúzára hasonlít.

2021. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Régebben elterjedt étel volt, még nálunk is gazdag-szegény evett csigalevest. Teljesen hétköznapinak számított. Valamiért itt nálunk ez eltűnt, de a németek a mai napig eszik sülve főve. Megfelelő fűszerezéssel kimondottan finom.
2021. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk szerintem semmivel sem íztelenebb, mint egy csirkemell filé... Amit mindenki magától értetődően zabál...
2021. febr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

#3

Milyen országból írsz? Mert hogy nem Magyarországról, az tuti!

Nem vagyok fiatal, ismerem az országot mint a tenyeremet.

A rokonaim Fejér, Zala, Győr-Moson megyékben élnek, én éltem már Heves, Békés, Somogy, Pest megyékben, de főképp Budapesten és az életben nem hallottam, hogy bárhol is elterjedt lett volna a csigaevés.

"Csigalevesként" a tyúkhúslevest emlegetik csigatésztával, amit másutt lúdgégének neveznek.

(Mondjuk cigány körökben nem mozgok, arról nem tudok nyilatkozni.)

2021. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
#5: [link]
2021. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

#6

5-ös vagyok.

Igazad van!

Én nem a középkorig és az ősemberig visszamenőlegesen gondolkoztam, amikor megettek minden tücsköt-bogarat.

Egy gasztronómiailag viszonylagosan belátható, 2-300 évben nálunk nem volt divat a csiga, még ha 1800-ban valaki meg is említi egy szakácskönyvben.

2021. febr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

#6

...és még mindig 5-ös vagyok


Az általad linkelt cikkben egyébként szó nincs róla, hogy a magyar nép is ette volna a csigát, sőt ínyencségnek tartották volna.

2021. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

8: ja persze... azért írták bele a szakácskönyvekbe, mert tkp. senkit se érdekelt...


LOL

2021. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Régebben azt jelenti kb 100 éve és még régebben, ha érdekel van egy családi receptkönyvem is szintén közel 100 éves amiben a recept is benne van! Komárom-Esztergom megye, de ez nem korlátozható egy megyére, mert a legfinomabb éti csigák a Balaton környékén találhatók, amikre a Franciák még mindig vevők.
2021. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!