Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A csiga evésnek van bármiféle...

A csiga evésnek van bármiféle élvezeti értéke vagy csak hulla sznoboskodás az egész?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót amin egy fickó el megy Párizsba a La Rotonde de la Muette-be, és végig eszik egy ilyen fine dining menüt. A terítéken volt csiga is, kenyérrel ette úgy hogy rákent egy nagy adag valami majonézes mártogatóst. Na most még ha van is annak a csigának bármi saját íze a mártogató tuti elnyomta. De van egyáltalán valami íze? Aki evett már csigát, esetleg meg tud cáfolni hogy ez ténleg valami nagyon nagyszerű ínyenc falat? Mert nekem az az elméletem hogy semmi jó nincs benne, csak hulla sznobságból eszik meg az emberek, mert hogy nem hétköznapi. De valaki aki evett már, ha nem így van, kérem cáfoljon meg.
2021. febr. 17. 12:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

#8 #10


Tényleg nem akarok vitatkozni, max. beszélgetni!

Én személy szerint nem ismerek sem most, sem régebbről - dédszülőkig visszamenőleg - az ország egyetlen szegletéből sem olyan embert, legyen az városi vagy vidéki, aki csigát evett volna.

Főleg vidéken lenézték volna az ilyet.

És ez teljesen független, hogy melyik szakácskönyv mit ír, nálunk nem terjedt el.

De ha ti tudtok a gyakorlatban, sőt vendégként, ünnepi fogásként ezt tálalták fel nektek a magyar népi gasztronómiában, akkor nem szóltam egy szót sem!

...és most nem olyanokról beszélek, akik az ürgét vagy a gólyát is megeszik!

2021. febr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
szerinted a magyar gasztronómia a "népi" eledelekben merül ki???
2021. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
20%

#12

Természetesen nem, de mivel a jelenlegi 10 millió emberből 8 millió vidéken él (6 millió konkrétan falun) és a 2 millió fővárosiból minimum 1 milliónak vidéki gyökerei vannak, így azért az nem elhanyagolható szempont.


De nem is tudom, hogy te mit szeretnél?

Bemesélni, hogy Magyarországon teljesen hétköznapi és elfogadott étel a csiga?

Kérlek ne fáradj vele, nem fogsz meggyőzni, de a másokat sem!


Egyébként én a 3-as válaszolónak erre a kijelentésére reagáltam:

"Régebben elterjedt étel volt, még nálunk is gazdag-szegény evett csigalevest. Teljesen hétköznapinak számított."

Ez sem igaz.

De mindegy is, részemről kimerítve a csigatéma, mert már kezd untatni.

További szép napot!

2021. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
13: szalmabábot püfölsz....
2021. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ettem csigapörköltet, és a házába visszatöltött darált fűszervajas csigát is.

Olyan semmilyen érzésem volt utána, nem is ettem csak 2-3 alkalommal.

2021. febr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kulturális kérdés, Vietnámban például egyszerű street food, amit bárki megengedhet magának (értsd: 300ft körüli összegért már kaphatsz egy értelmezhető adagot). Csigából rengeteg különböző fajta van, köztük kimondottan finomak is, szerintem párszor mindenkép érdemes kipróbálni, Magyarországon talán a Petrus étteremben van a legnagyobb választék, még csiga degusztációt is csinálnak. Amúgy azt mondani, hogy csak a fűszer meg a szósz ad neki ízt, elég álszent dolog, egy csirkemellnek sokkal kevesebb saját íze van, a konkrétan nulla ízzel és rendkívül unalmas állaggal rendelkező pulykahúsról nem is beszélve, azokat mégis zabálja a nép. Semmi eredendően sznob nincs benne, csak Európában jellemzően a francia konyhához kötjük azon belül is kimondottan az haute cuisine-hez, ami nyilván nem segít a befogadhatóságon.
2021. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ettem, és ízlett. Pedig nem vagyok sznob. Ugyanígy szeretem a rákot, kagylót, tintahalat, polipot is. Ezeket is el lehet nagyon finoman készíteni. A békacombot akarom még kipróbálni, meg a sült kígyót és skorpiót.
2021. márc. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!