Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Meddig lehet tárolni a hűtőben...

Meddig lehet tárolni a hűtőben a sushit?

Figyelt kérdés

Két napja vettem a Lidlben egy fagyasztott kis sushi tálat. Van benne nyers lazac, viszont én aznap kibontottam, de nem ettem bele, mivel nem voltam éhes csak kíváncsi voltam a szagára (soha nem ettem még sushit). Ma sem ettem meg, mert nem volt időm.

Az lenne a kérdésem, hogy holnap még megtudom-e enni, anélkül, hogy bármit is elkapnék, mivel a csomagoláson azt írja, hogy felbontás után 3 órán belül el kell fogyasztani. Szóval kockáztassak vele vagy dobjam ki?

Eddig a hűtőben tároltam.



2021. aug. 5. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Én inkább nem kockáztatnék. Pont a nyers hal miatt.
2021. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, mit nem értesz a "felbontás után 3 órán belül el kell fogyasztani" mondaton?

EZ teljesen egyértelmü, a három óra az nem több nap!

2021. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Parazita lehet benne úgyhogy dobd ki. Amit a szupermarketben kapni lehet azt amúgy is csak jobb híján nevezném sushinak, ne így próbáld ki elsőre.
2021. aug. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
A sushival nagyon kell vigyázni. Inkább vegyél egy jobb minőségűt valahol és edd meg aznap.
2021. aug. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
76%

Sushit ne vegyél sparban, lidlben.

Próbáld ki egy rendes helyen rendes alapanyagokból.

2021. aug. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én bolti sushit csak addig vettem 2x-3x amíg nem nyílt a városunkban egy kitűnő sushis hely. Onnan szoktunk rendelni egy csomó sushit és néha megmarad egy pár darab másnapra is. Pénteken vettem és volt, hogy vasárnap ettem meg, nem volt semmi baja sem a hűtőben. Fogyasztás előtt fél-egy órával előbb kivettem és a konyhapulton hagytam, hogy szobahőmérsékletű legyen. Annyi volt csak, hogy picit szárazabb lesz a rizs, mint amikor frissen eszed. De jó volt így is! :)
2021. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!