Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Melyek a Magyarországon...

Melyek a Magyarországon forgalmazott szójaszósz és tamari márkák közül a legjobbak? Személyes vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Amit keresek, az nem kell feltétlenül gluténmentes legyen, de ha nem túl sós és nincs benne mindenféle adalékanyag, az előnyt jelent. Az sem baj, ha van benne némi adalékanyag, amennyiben viszont nagyon finom. Én minden elérhető márkát nem próbáltam ki (még), de úgy tapasztaltam, hogy azok a legjobbak, amikben nincs túl sok összetevő (pl. csak szója és só, esetleg búza van benne). Igaz, ezek nem olcsóak, de némelyik megfizethető. Úgy láttam, hogy amelyik nagyon olcsó, az tele van nyomva mesterséges anyagokkal, és az íze sem valami jó (bár vészhelyzetben az is megteszi).

2021. aug. 10. 14:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és elsősorban a világos szójaszószokról alkotott vélemyények érdekelnek, de azért a sötétekről is szívesen olvasok véleményt.
2021. aug. 10. 14:43
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a sötétről tudok nyilatkozni, nekem évek óta a kikkoman márka vált be. Nagyon szeretjük.
2021. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Chin-Su. Egyáltalán nem sós, lehet bátran használni.
2021. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Chin-Su kifejezetten nem jó ízű, és mesterséges aromákat, állományjavítókat, konzerválószereket, színezékeket és édesítőszereket tartalmaz, viszont elég olcsó. Ha más nincs, akkor az is jó, de szerintem nem nagyon emlékeztet egy igazi szójaszószra. Bár a csípős változatban a fokhagyma, a csípősség és sósság aránya nagyon el van találva, a sima változatot csak végszükség esetén használnám.
2021. aug. 10. 22:20
 5/7 A kérdező kommentje:
A Chin-Su legnagyobb előnye, hogy filléres boltokban bárhol, bármikor beszerezhető, de egy Kikkoman vagy Pearl River Bridge szósz egészen más kategória.
2021. aug. 10. 22:26
 6/7 A kérdező kommentje:
A Chin-Su választ természetesen nem pontozom le, mert az is egy hasznos vélemény, van aki kifejezetten azt szereti.
2021. aug. 10. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lee kum kee, Pearl River Bridge :)
2021. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!