Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A szicíliai konyha miért...

A szicíliai konyha miért ennyires arabos?

Figyelt kérdés

A sziget konyhájában egy csomó olyan élelmiszer és fűszer mint ami Tunézia vagy Marokkó esetében szokott lenni. Mint a bulgur, kuszkusz, datolya, fügekaktusz, menta, sáfrány.


Nem beszélve arról hogy ők édességben akárcsak a görögök vagy arabok a nagyon édes, marcipános sütiket illetve kandírozott gyümölcsöket preferálják.



2021. szept. 14. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mert közel vannak egymáshoz
2021. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem az éghajlat miatt. Egy övezetben vannak ezek az országok ugyanazok teremnek meg ezért hasonló a konyha. Úgy minthogy nálunk a lengyeleknél és a románoknál is van töltött káposzta
2021. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg pillants rá a térképre, van vagy kemény 150km a tunéziai partokig. Pantelleriáról meg a fele.


Szicília volt arab uralom alatt, illetve a kolonializmus idején sok olasz költözött Tunéziába is, akik idővel visszaköltöztek természetesen délre.


A máltai konyhában ez még erősebben érződik.

2021. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szicília évszázadokig arab uralom alatt állt a középkorban (831 és 1091 között). Hozzáteszem, ez kifejezetten egy pozitív, virágzó korszaka volt a szigetnek. Az arabok számos, akkoriban fejlettnek számító szokást, technológiát, újítást hoztak magukkal az építészettől kezdve a tudományokon, közigazgatáson át egészen a mezőgazdaságig. Utóbbiba tartozott többek között az öntözési rendszerek intenzív fejlesztése és a birtokok hatékonyabb felosztása, valamint rengeteg újfajta növényt (pl. citrom, narancs, pisztácia) ők honosítottak meg a szigeten, amik egészen addig nem voltak, ma már viszont elképzelni sem tudjuk a szigetet (meg úgy általában a mediterrán országokat) nélkülük. Értelemszerűen ez utóbbi az étkezésre és a helyi ételekre is nagy hatással volt, illetve van mind a mai napig. De ugyanígy nagyon intenzív az arab hatás az építészetben, az arab-normann stílusú katedrálisok a világörökség részei és Szicília leghíresebb látványosságai közé tartoznak; a helyi, szicíliai nyelv pedig számos arab jövevényszót tartalmaz (bár a máltai nyelvre az arab még ennél is sokkal nagyobb hatással volt, a mai máltai nyelv konkrétan a középkori arabból fejlődött ki).
2021. szept. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!