Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen nemzetiségű konyhák...

Milyen nemzetiségű konyhák vannak, amik legnagyobb részben egészséges ételekből állnak?

Figyelt kérdés
Pl. a magyar konyha biztosan nem sorolható ide, viszont arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan "konyha", ami alapvetően egészséges ételekből áll.

2021. szept. 15. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

A mediterrán országoké és Japáné híresen azok. De egy konyha egészségessége nem csak a hozzávalókon és az ételeken múlik, hanem az adagok méretén, életstíluson, mozgásmennyiségen is.


A tészta önmagában nem egészséges, de az olaszoknál mégis rendben van, hiszen egy adag általában 120g, nálunk meg 3-5-ször annyi. A japánoknál van egy elv, hogy egy főétkezés végén az az ideális, ha 80%-ban vagy jóllakott.

2021. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Esetleg tudnál felsorolni konkrétan pár országot a mediterránon belül, hogy merre keresgéljek?

Az olasz konyhát nagyon szeretem.

2021. szept. 15. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Minden nemzetnek a saját konyhája a legegészségesebb. Képzeld el milyen következménye lenne az eszkimók egészségére ha holnaptól halak és fókazsír helyett elkezdenének zsírszegény diétás ételeket fogyasztani. Nem sokáig bírnák a hidegben.

Amit ma magyar konyhának ismerünk annak semmi köze nincs a történelmi magyar konyhához, olyanokat hogy hurka-kolbász, csirkepaprikás meg lángos nyugodtan lehetne törölni a hazai receptkönyvekből.

2021. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3 Értem én, de azért nem eszkimók vagyunk, hogy nagy fagyokat kelljen túlélnünk, és nem is olyan helyen élünk, hogy hatalmas forrósághoz kelljen igazítani az étrendünk. Meg azért mostmár szinte bármilyen ételhez hozzá lehet jutni, régebben nem volt megoldható, hogy mondjuk egy Magyarország területén élő ember déli gyümölcsöket ehessen.

Sajnos a történelmi magyar konyha receptjei feledésbe merültek, nem is lehet valami könnyen megtalálni őket manapság. Inkább a mai ételek érdekelnének, és ha a 21. századi magyar konyhát vizsgáljuk, akkor általánosságban biztosan nem egészséges. Ezért érdekelne, hogy jelenleg melyik országok, vidékek ételei egészségesebbek általánosságban.

2021. szept. 15. 13:47
 5/9 anonim válasza:
48%
Pedig a magyar konyhát is ide lehet sorolni, rosszul tudod.
2021. szept. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Légyszi csak akkor kommentelj ha a kérdésre (is) válaszolsz:) Lehet, hogy a magyar ételek egészségesek a te felfogásod szerint, szerintem nem azok, túlságosan zsírosak stb. Mindegy, köszönöm annak aki válaszolt, azóta már megtaláltam azt amit kerestem:)
2021. szept. 28. 21:47
 7/9 anonim válasza:
100%
Hát a pl. csíramáléban meg a halászlében rohadt sok zsír van :) . A kérdésre is válaszoltam, nem tudom mi bajod, de akkor ennyi, szép estét.
2021. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Az étkezést és az életmódot nem lehet egymástól elválasztani, más étel "egészséges" egy favágónak v. bányásznak és más mondjuk egy szerzetesnek. Ilyen értelemben a kérdés értelmetlen.

A mediterrán konyhának pl. része a baklava is, ami finom csak nem egészséges, meg az iszonyatosan túlcukrozott teák amik se nem finomak se nem egészségesek.

2021. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2021. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!