Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mit érdemes egy külföldinek...

Mit érdemes egy külföldinek ajánlani, aki még sosem járt Magyarországon? Melyik étterembe/kifőzdébe érdemes vinni?

Figyelt kérdés

Egy barátom fog meglátogatni és szeretném, ha azalatt az egy hét alatt, míg itt lesz minden lényegeset meg tudna kóstalni a hagyományos magyar ételekből/italokból.

Már egy hízott kis listát összeraktam azokból az ételekből és italokból, amik eszembe jutottak, illetve, amiket találtam egyes oldalakon.

A nehezebb része, hogy nem tudom, hogy mit hol érdemes megkóstolnia, ahol nem horribilis turista lehúzó áron adnak mindent és tényleg hazai ízek szerint főznek. Gondolok én itt például egy igazi gulyás levesre. Sok helyen semmi köze sincs a gulyás leveshez, amit kivisznek az étteremből.

Esetleg tudnátok ajánlani éttermeket, kifőzdéket, ahol minőségien főznek és magyar(os) ételeket szolgálnak fel?

Kocsmák és bárok ajánlását is szívesen fogadom, mivel sajnos nem ismerek egyet sem (nem fogyasztok alkoholos italokat).


Előre is köszönöm szépen a segítő válaszokat, nagyon sokat segítenének!



2022. máj. 8. 21:39
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából bármilyen hely jöhet, ahol finoman főznek! :)

2022. máj. 12. 22:24
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha az igazi burgonyás lángos is opció, akkor a legjobbat Budapesten a 3. kerületben, a Flórián tér aluljárójában találod.
2022. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!