Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért lett manapság ennyire...

Miért lett manapság ennyire divatos utálni a hagyományos magyar ételeket?

Figyelt kérdés
Semmi probléma nincs azzal, hogy a japán, thai, koreai, arab, stb. éttermek egyre nagyobb teret hódítanak, jómagam is szívesen kóstolok meg ételekülönlegességeket más nemzetek konyhájából. Viszont egyre inkább az a tapasztalatom, hogy főleg ahogy Pesten megfigyelhető, a fiatalság saját elmondása szerint utálja a hurkát, kolbászt, pörköltet, stb, mert a sushi, a pad thai meg a ramen, na az az isten. Szerintem ez egy nagyon szomorú tendencia, és attol félek, a sznobéria fogja megölni az amúgy fantasztikus, ízekben gazdag magyar konyhát. Miért nem lehet úgy enni a divatosabb ételeket, hogy közben nem nézzük le a sajátjainkat, és ezt nem hangoztatjuk?

2022. okt. 31. 12:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hülyeség, amit gondolsz. Kevés ember véleményéből vonsz le következtetést. Magyaros étterem is van és sokan szeretik ezt az ízvilágot.
2022. okt. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Hát én nem tartozom a mai fiatalsaghoz majd' 50 évesen, de én sem szeretem és nem is szerettem soha a hagyományos magyar konyhát. Mondjuk a sushi és a ramen se jön be
2022. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ennek semmi köze a sznobsághoz. Én nem szoktam se sushit, se ráment enni, mégsem szeretek rengeteg magyaros kaját, pl. a hurkát, kolbászt, disznópörköltet, rakott krumplit.


Nyilván van, amit meg nagyon szeretek. De ez szimpla ízlés, illetve azért van, mert bővül a választási lehetőség, nekem sokkal jobban bejön a mediterrán konyha a krémleveseivel, friss salátáival, fűszeres-grillezett húsaival.


A magyar konyhának is vannak jó kajái, de sok nemzet gasztronómiájához képest azért elég egysíkú.

2022. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%

A hurka, kolbász hagyományos magyar étel? Vagy neked minden hagyományos magyar étel, amihez hozzászoktál, meg a nagymama főzte?

Ma sírunk milyen drága az olaj, de régen mindent zsírral sütöttek. Vagy vegyük a sült krumplit: már biztosan hozzászoktál, pedig messze nem olyan régóta csináljuk olajsütőben.


Másik oldalról: szerinted a paprika hogyan került be a magyar konyhába? Nem Árpádék puhították nyereg alatt.

Mindig hoztak be újat.


Amúgy én ilyen tendenciát nem látok. A konyha reformjának az oka elsősorban az, hogy sokan egészségtelennek tartják.

2022. okt. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
12%
Mert hurkát meg pörköltet eszel kopott zománcú lábasból, akkor proli vagy. Ellenben a lasagne-tól, vagy paella-tól rögtön úriembernek számítasz
2022. okt. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó. Hasonlót állítottam én is.
2022. okt. 31. 13:43
 7/30 anonim ***** válasza:
80%
Így kell ezt: felteszel egy kérdést, és megköszönöd annak a választ, aki veled ért egyet. :D
2022. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
33%
aki nem eszi meg a velőspacalt az egy mocskos hazaáruló
2022. okt. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Utolsó: magyar konyhán belül is lehet étel, amit nem szeretsz, attól nem leszel hazaáruló. Bár értem, hogy nem volt komoly a válasz.
2022. okt. 31. 13:54
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Ki szerint proli, aki ilyet eszik? Szerinted, kérdező? Meg az 5-ös szerint?
2022. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!