Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » 1. Milyen nemzetközi étel...

1. Milyen nemzetközi étel van, amit rendszeresen készítesz, a háztartásod részévé vált? 2. Melyik a kedvenc nemzetközi éttermed Budapesten, ahol szerinted autentikus, finom ételek vannak, és ajánlanád?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Mi az hogy nemzetközi étel? Mindegyik elindult valahonnan.
2022. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy pl. japán, vietnámi, koreai.. indiai, török, orosz, libanoni stb.. szóval nem magyar konyha
2022. nov. 11. 10:46
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az NEMZETI. Amúgy, nálunk a német és olasz, meg talán némi szláv konyha érvényesül.
2022. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Kérdés javítása: Nemzetek Konyhájáról szól a kérdés!
2022. nov. 11. 10:56
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Éttermeket nem tudok ajánlani, de ezeket szoktam otthon készíteni:

spanyol: paella, croquetas, tortilla española, fokhagymás garnéla

olasz: mindenféle tésztaételek (sokszor a tésztát is én csinálom), gnocchi, mindenféle rizottó, pizza

görög/török/balkán: gyros, tzatziki, souvlaki, köfte sáfrányos rizzsel, albán tave dheu, balkán csevap

ázsiai: koreai kimchis pirított rizs, koreai kimchis mandu, vietnámi pho, thai halpogácsa, thai curry

mexikói: enchilada, taco (saját tortillával)

lengyel: pirog, céklaleves (barszcz), bigos

Több olyan nemzet konyhája van még ezeken kívül, ahonnan 1-2 receptet néha megcsinálok (pl. indiai dhal, marokkói shakshouka, hamburger, évente 1x sushi, de a fentiek a leggyakoribbak. Mondanom sem kell, hogy nagyon szeretek főzni is és enni is :D

2022. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
5 ös jöhetsz hozzám főzni
2022. nov. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Minden étel alapja magyar konyha !

Világon a magyar konyhában van jellen csak az 5-alap íz !

Főzni is csak magyarul lehet !

2022. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7: Ez nagyon nacionalista duma. Lehet, hogy neked bejön a magyar konyha, semmi kifogásom ez ellen, én is szeretem a magyaros ízeket is (a török, a görög, a mexikói, az ázsiai, az olasz és a spanyol meg az erdélyi-magyar ételek mellett) de hogy minden ételnek magyar lenne az alapja, ez egyenesen blődség! Nacionalista marhaság!
2022. nov. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%
Bolognai, milánói, pizza, ázsiai szójaszószos ételek. De szeretek kísérletezni új ízvilágokkal.
2022. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
9. A "milánói", egy echte magyar találmány.
2022. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!