Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miert magyar dolog a Hekk?

Miert magyar dolog a Hekk?

Figyelt kérdés

Gondolom nem vagyok vele egyedül, nyari este, Balaton vagy Dunapart es a Hekk egy Bufeben kenyerrel savanyusaggal...ez valahogy osszetartozik, hangulatos, gyerekkori emlek is.


Akarkinek mondtam eddig külföldön ahol elek es mutattam kepeket mirol beszelek csak nezett nagyott. Fatörzsnek hittek pl :-D ...


Regebben bevallom azt hittem a Hekk valami Balatoni hal.. naja azota mar okosabb lettem de miert Hekkezunk csak mi? Lazac, halrudacskak stb barhol van mindenhol ismerik a Hekket megis csak mi keszitjuk esszuk meg igy - akkoris ha nem itt horgasszuk..


van ennek valami hattere?



#hal #étel #büfé #hekk #balatoni etel
2023. máj. 25. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

[link]

[link]

[link]


Van még kérdésed a hekkről?

2023. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

A hekk Y szálkától mentes, és relatíve olcsó hal.

Lehet venni lazacot, de az nem lett népszerű az ára miatt.

A hazai halakkal szemben is az volt a hekk előnye, hogy nincs benne szálka, és paradox módon még olcsóbb is.

Az utóbbi években mindezt még sikerült meg is fejelni azzal, hogy betiltották a halászatot a természetes vizeken, aminek persze van pozitív oldala is, de pl a Balatonnál azóta nem lehet balatoni keszeget sem vásárolni a büfékben.

A horgász nem adhatja el a kifogott halat, abalatoni keszeg, süllő fagyasztva érkezik valamelyik ex-szovjet köztársaságból, mert a hazai drága.

Ez is hekk fogyasztásra ösztönzi azokat, akik sült halat szeretnének enni.

Lenne rosszabb opció is, a pangasius, az az üzemi konyhák kedvence lett.

2023. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kedves 1es nem ez volt a kerdes. en a hekkrol beszelek ugy elkeszitve bufeben ahogy mi esszuk nem feltalalva csicseriborsoval granatalmaval toppingolva healthy food blog recipe style-ban de köszike
2023. máj. 25. 19:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2.írta! Olcsó, szálkamentes! Nincs keszeg stb a Balatonból! Igaz hogy mű meg megjátszott de a fíling megvan hogy halat eszel ami szálkamentes ráadásul! És azért esszük így mert mindent rántunk..De semmi köze Magyarországhoz pláne nem a Balatonhoz mivel több 1000Km ről származik! Olyan mint a Spagetti! Az is magyar kreálmány... Én horgászom a sült keszegtől nincsen jobb, nálam a pontyot is veri!
2023. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Olyan mint a Spagetti! Az is magyar kreálmány..." Ezt honnan veszed?


Mindenesetre az biztos, hogy sem a hekk, sem a spagetti nem nagybetűs.

2023. jún. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# Olvass utána! Semmi köze a spagetti tészta(csőtészta) az eredeti olasz recepthez mert nem azzal eszik a mártást!
2023. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
🇦🇷🇭🇺🇦🇷🇭🇺🇦🇷
márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!