Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki tudta, hogy a túró rudi...

Ki tudta, hogy a túró rudi nem is magyar?

Figyelt kérdés
Én egész életem során azt hittem, hogy magyar, de aztán mondták nekem, hogy még az közép/újkor körül a magyarok átvették az oroszoktól, akik pedig sziroknak hívták. Esküszöm, amikor kérdezték a hungarikumokat, akk a gyufa vagy a rubik kocka mellett ez mindig rajta volt a listámon.

2023. máj. 28. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Volt róla több összeállítás is hogy az Szovjetunióból származik mégha nem is pontosan ilyen volt.

Régen volt egy enyhén savanyú íze is nem volt ilyen hosszan tartosítva a túró.

2023. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Hát?
2023. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Középkor???? :D :D :D

Valóban egy szovjet édességet alakítottak át talán az 50-es években, hogy a mostani formájában ehessük. Szerintem elég magyaros. :)

2023. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
De a syrok nem kerek és zsírosabb.
2023. máj. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nagyon rosszul mondták akkor, ugyanis az oroszok az 1900-as évek közepe felé kezdték gyártani. Eleinte kakaós és vaníliás ízben lehetett kapni, szóval a magyar túró rudihoz nem sokban hasonlított. De a rudi alapötletét igen, a szirok ihlette.
2023. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy valamikor, valahol volt/van valami hasonló, a Túró Rudi teljesen magyar.
2023. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2023. jún. 22. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!