Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A McDonald's miért ennyire...

A McDonald's miért ennyire töretlen sikerű?

Figyelt kérdés

Mondták többen, hogy valami titkos a fűszerezés, amit még nem tudtak megfejteni.

Van aki szerint van benne valami titkos cucc, ami a szervezetet hozzá szoktatja, és rá lehet szokni, mint a cigire.


Van rá magyarázat, hogy miért ennyire menő, és töretlen a McDonald's étterem?


2011. júl. 22. 12:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
h.lyeség. Én nem azért eszem, mert annyira rászoktam vagy vmi, csak sokkal egyszerűbb odamenni és kérni 2 sajtburgert és megenni 5 perc alatt.
2011. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Vree ***** válasza:
33%

Mert az emberek szeretik a sz*rt enni. :p


Én dolgoztam egy nyári szünetet a pult mögött, ha egyszer látod hogy miből készül soha többé nem fogod kívánni. :D


Azt nem értem, a fiatalok, akik bejárnak, mindig azt eszik? Gondolom nem mert többnyire nem szekrény méretűek?

2011. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem igaz, én ha városba megyünk mindig megeszek néhány csibeburgert mert finom... De ha nem tudunk bemenni oda akkor nem eszem, ez nem olyan, hogy muszáj és mindenképpen kell.
2011. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%
első vagyok: jah és én 165 cm-hez 42 kg vagyok, még csak hízni sem lehet attól:P
2011. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen azért, mert finom, gyors, és nagy híre van, reklámozzák.
2011. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Sok a reklám a tv-ben, amit látnak az emberek. Ennyi!
2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
86%

A részemről ha néha be is megyek, az annak tudható be, hogy az éttermekben sorozatosan csalódnom kell, és a gyorséttermek közül a mekik vannak a legközelebb. Illetve pl. a Burger King-es kajától néha hányingerem van, annyira undorító.

Ha az éttermekben nem kellene folyamatosan csalódottan kijönnöm, valószínűleg jobb szájízzel tudnék gondolni rájuk, és szívesebben mennék inkább oda elkölteni ugyanazt a pénzt, amit a mekiben. Hisz kb. ott is adnak ugyanannyiért kaját.

De amikor bemész, odateszi eléd a papírt, hogy nekünk, mint külön csoportnak van direkt két menü összeválogatva, gyorsan rábök az ember egyre, hisz nincs idő, mert pl. a konferencia halad tovább, összesen fél óra van a programba beírva ebédidő címmel, és a megrendelés pillanatától eltelik 1 óra, amikor bejelenti: "10 perc és elkészül a desszert", majd 10 perc múlva kihoz egy szelet fagyitortát, ami már hetek óta a hűtőben lehet, csak tányérra kellett tenni egy szeletet és odaadni, akkor el szokott borulni az agyam.

Kérdeztem is éttermeseket, hogy miért ez a tetű lassú hozzáállás, mire rendszerint az volt a válasz, hogy "hátha addigra jobban megéhezik az ember, hátha szomjas lesz, stb". Mondom egyrészt értem, másrészt fogja fel, hogy fél órát adnak az ebédre, akkor nem lehet szórakozni, mekiben 2 perc alatt ott van a kaja, 10 perc alatt benyomod, és még maradt közel 20 perced szétnézni a környéken.


Na szóval részemről ezek miatt meki, étterem soha többé, csak ha sajtósként/konferencia résztvevőként ott van ingyen a kaja. Fene a pofájukat hogy nem tudják felfogni, hogy kajálni megy oda az ember, nem azért, mert nincs jobb dolga.

2011. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
21%
mert finom és kész. amugymeg sokkal egészségesebb mint egy konzerv vagy jonéhány kaja...és aki aztmondja h attol hizott el az gondolkozzon el azon h 15 hamburgert megeszik ha ugyanenyi kaloriát eszik meg bármiből akkoris meghizik...
2011. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
62%
na, egyszer mondta tanárom, h ismerőse mondta neki, miért van ez. van benne valami olyan szer vagy nemtudommi, h az ízlelőbimbókkal csinál valamit, és így sokkal finomabbnak tűnik az étel, mint valójában. és ha sokat eszünk ilyen kaját, akkor hozzászokunk ehhez az ízhez, és a nyelved már csak ezt kívánja. ha eszel egy normális kaját, az nem éri el azt a hatást, mint a mekis kaja, ezért vágysz utána a mekis kaja után, és ezért lehet rászokni. ill. egyszer volt egy olyan kísérlet, h egy férfi évekig csak ezen a kaján élt. pár év múlva eléggé tönkre ment szegény. eléggé egészségtelen is.
2011. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
30%
Sajnos nálunk nincs Meki,szégyen-gyalázat,tőlünk sokkal kisebb városokban kettő is van!Ezért ha nagy nehezen eljutok egy másik városba,akkor még jó hogy nem hagyom ki a Mekit!Mások is így gondolkodnak sokan ismerőseim közül.
2011. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!