Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A görögök is úgy eszik a...

A görögök is úgy eszik a gyrost, ahogy Magyarországon árulják: pitában, tálon, ugyanilyen hozzávalókkal?

Figyelt kérdés
2008. márc. 27. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mi Kretan voltunk naszuton,es az elso dolgunk az volt hogy gyrost ettunk.pitaban szinte ugyan ugy csak ott a joghurtos foghagymas savanyu ubis szoszt ontik ra.a fuszerezese is erosebb .Isteni,de nagyabol hasonlit.
2008. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Én Olympic beachen ettem...hát az vmi borzadály volt:SA pitája leginkább a palacsintatésztához hasonlított..kaptunk bele egy kis sültkruplit 1-1- db paradicsomot meg uborkát.És nem szósz volt rajta, hanem mustár és ketchup.

Én az itthonit 1000X jobban bírom:)

2008. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát, amit Koson ettünk, az utánozhatatlan. Soha olyan finom gyrost még nem ettem. Minden nap visszajártunk.
2008. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Tavalyelőtt Parálián ettem gyrost, az olyan szar volt, mint annak a rendje. Ugyan úgy készítették mint ahogy az előttem szóló Olympiken mesélte. Anno amikor 10 éve voltam kint, ugyanott, akkor nagyon tuti volt! Joghurtos szósszal, pitában kaptuk. De ott is olcsóbb és egyszerűbb az a megoldás hogy kecsap és mustár.
2008. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Hmmm amikor Görög orszàgban voltam,akkor pitàban adtàk,husi,sültkrunpli,paradicsom,hagyma plussz jo sok fokhagymàs öntet.

Még mindig itt van az ize a szàmban.

Nyami

2008. dec. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
85%

Görögként egy dolgot tudok következtetni! Azokon a településeken volt szar ahol igazábból a legolcsóbb leutazni, a szegény túristák helye, aki Olimpic beachen vagy paraliára utazik az nem igazi görögországot kap, ízre legalább is biztosan nem!

Egyébként mi Görögök nem így eszük, a pita valóbban úgy van tekerve mint a palacsinta de jóval sósabb és fúszeresebb mint az itten pita, sok benne a sültkrumpli is! Úgy egyébként maga a Gyros az a hús neve ami körbe megy, szóval Gyros pita a nagyábból megfelelő neve, egyébként szuvlaki-nak hívják ami a nyárson sült húsra utal amivel szintén lehet kapni a "Gyrost", egyébként én azt jobban szeretem! És ahány szuvlakis(Gyroszos magyarosan) anyi változat, de mindenhol lehet kérni most már akár mustárral vagy kechuppal, de ahol csak ez a 2 szósz van ott valami tényleg nem stimmel! Persze én már voltam olyan helyen is Görögbe ahol elkezdtem kérni és a púlt mögött a lány közölte velem hogy nem beszél Görögül, sem ő sem más alkalmazott, sem a tulajdonos!

2009. jan. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én krétán voltam, hát valami borzalmas zsíros húst adtak egy kenyérízű papírvékonyságú dologban ketcuppel és mustárral -.- soha többet ilyen szart..
2010. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sarti-n van az isteni gyros! ahol eddig jártunk(görögbe),ettünk mindenhol,de itt a legfinomabbbbbbb:-)
2010. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gorog finomabb, mert kecskehúsból csinálják, és jobb a fűszerezés. Nekem keresztanyum hozta haza görögből, mert imádom a gyrost.
2010. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Varga Lazli válasza:
100%
Görögországban ahol én ettem a gyrost ott nem adtak hozzá sült krumplit, hanem több volt benne a saláta meg egy kicsivel a hús. Szerintem így a legjobb.
2011. júl. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!