Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van olyan japán vagy kínai,...

Van olyan japán vagy kínai, esetleg thai édesség, amit érdemes megkóstolni? Ebay-ról rendelném, ha van fent.

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Minek rendelsz eBayről, ha Bp-n is számtalan helyen kapsz frisset, jobbat, finomabbat?


Az ázsiaiak nem túl jók édességben, de a mochi (tajvani/japán cucc) finom, egy édeskés, nem túl erős ízű babpasztába töltenek különböző tölteléket, mint nálunk a szilvásgombóc, csak kisebb. Szezámpürés, vörösbabos, ezer féle ízesítés van.


Akármelyik keleti élelmiszereket árusító boltban kipróbálhatod, a Kolosy tér mellett a Szépvölgyin van is két koreai egymás mellett.

2013. júl. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond az egésszel csak, hogy nekem 6000forint lenne BP-re utazni busszal, így még jönne a különleges ételek kóstolása.. :) Ezért gondoltam az ebay-es rendelést. Amúgy leginkább olyanra gondoltam, mint a wasabi-s KitKat, legalábbis ilyen nálunk nem nagyon kapható, meg hasonló édességekre gondoltam, ami nálunk nincs, és érdemes megkóstolni.
2013. júl. 11. 18:51
 3/6 anonim válasza:
100%
[link] ezen a weboldalon van egy leìrás is erröl a sütiröl ami nagon finom (vajas és kicsit kenyészerü állaga van, viszont édes és nagyon jò például eperrel). a linkelt oldal egyebkent angolul van, remelem nem gond. :)
2013. júl. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2%

Nem tudom mi értelme lenne wasabis kitkatot kóstolni. Se nem tradicionális, se nem hagyományos, és még csak nem is tartalmazza az eredeti ázsiai ízeket. Ha nagyon érdekel az ázsiai konyha akkor érdemes eredeti receptek között kutakodni, beszerezni a hozzávalókat, és megcsinálni. De a wasabis kitkat meg pl a különböző (nagyon sokféle ízesítésű) fehér kólafajták csak a multiknak a cuccai. A japánok sem biztos hogy végigkóstolták mindet, sőt. Ott sokkal kevesebb ember fogyaszt cukros cuccokat mint nálunk, szóval nem tudom miért hiszed hogy érdemes lenne kipróbálni. Ha egyszer mész japánba és utadba esik egy ilyen automata (ami nem nehéz hisz minden sarkon van 5) és kedved is lesz kipróbálni pl egy ilyen cukros löttyöt akkor úgy megéri. De most csak azért külön rendelni onnan.. hát... A haverok előtt felvághatsz, hogy te már ilyet is kóstoltál, de más értelme nincs.

Nem tudom miért akarod kipróbálni, egy szóval említetted hogy vonzódsz az ázsiai kultúrákhoz, de abból az indokból kipróbálni, hogy "csak úgy meglegyen", úgy nem érdemes.

Ha meg vonzódsz az ázsiai kultúrához akkor érdemesebb magadnak elkészíteni vagy étterembe menni Mo-n, vagy akár Ázsiában. Mert ha nagyon érdekel a kultúra akkor biztos kiutaznál később.

2013. júl. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*sem említetted
2013. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Jo regi a kerdes de most oszinten mi van ha ki akarja probalni? Azert mert szerinted folosleges mondjon le rola vagy mi?

Rendeljen, probalja ki ennyi. Amugy kerdezo ennyi erobol akar rendelhetnel egy miniboxot vagy nagyobbat ha ugy hozza kedved valamelyik japan edessegeket szallito honlaprol. Van egy par es altalaban ezeket ugy lehet megrendelni h 3-6-9-12honapon keresztul kuldik de ma mar sok olyan van ahol lehet kerni bemutato csomagot amit 1honapban kuldenek csak es szerintem az is boven eleg egy kiprobalas celjabol. De akar ha felmesz egy japan edesseges oldalra > kulon is rendelhetsz kit kat csokit de meg ezeknel is vannak packok amik jobban megerik.

2016. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!