Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan nevezik, és készítik...

Hogyan nevezik, és készítik azt a vietnámi vagy kínai csemegét, ami szárított babból készül, és valami cukros chilis fűszeres bundába forgatják?

Figyelt kérdés
Hellóka! Évekkel ezelőtt találkoztam ezzel a fincsi szárított cukormázas babbal Újpest központban a piac felé volt egy kínai élelmiszerbolt, ahol mindenféle ázsiai holmit be lehetett szerezni.Azóta sem találok egyetlen egy ázsiai fűszeresnél sem hasonlót, mint ez a "varázsbab" volt!A szárított vagy pirított barna színű fejtett babot valamilyen módon csípős paprikás-cukros és fűszeres bundába forgatták, és arany színű kínai vagy valamilyen ázsiai betűkkel díszített csomagolásban árulták!Az említett fűszerboltból kínai ruhaüzlet lett, én meg hoppon maradtam :( Szertetném megtudni legalább a nevét, hogy utána tudjak keresni, hogy jutok hozzá, vagy hogyan készíthetek itthon!Köszönöm!

#bab #varázsbab #kínai édesség #pirított bab cukorbevonattal
2013. júl. 20. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem sajnos nagyon üldözi azokat a babokat mert minden kínaiul(vagy japánul) van a csomagoláson, de chiónak van ez a wasabi bundás mogyorója ami valamennyire hasonlít rá ízben.
2013. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát igen, csak a mogyorót nem szeretem :D de azért köszönöm!
2013. aug. 4. 21:19
 3/3 A kérdező kommentje:
amúgy ha valakit érdekel még, az alapjához hozzájutottam, bab chips-ként, ami úgy zajlik, hogy a babot beáztatjuk, majd levágjuk a végét, aztán sütőpapíron kisütjük, mint kb a gesztenyét.. már csak a bundáját kéne kitalálnom :D biztos nem olvasztott cukor, mert a cukorszemek kristályosak voltak rajta, szerintem kisérletezek, hogy beleforgatom melegen egy cukorral összekevert erőspistás-fűszeres cuccba, aztán hagyom kihülni, kiszáradni, talán meg is vagyunk!!! :))
2013. aug. 4. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!