Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A kínaiak (meg ahol elterjedt)...

A kínaiak (meg ahol elterjedt) hogy bírják ezt a 100 ÉVES TOJÁST megenni?

Figyelt kérdés

Century Egg a neve angolul, magyarul asszem 100 napos tojás, vagy 100 éves.


Ez: [link]


[link]



Azért kérdezem, mert nem lesz ettől semmi bajuk? Lényegében a tojás baromira megromlik, és akkor lesz ilyen, nem? Nyers tojás is veszélyes a szalmonella miatt, és már a kicsit záp tojásnak is borzalmas illata van. Akkor ennek milyen lehet?



2014. ápr. 15. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Az erjedés során mindenféle szalmonella elpusztulna benne.


De ettöl függetlenül te sem halsz bele a sonkába, pedig az is nyers, csak meg van szárítva.


Az íze meg egyszerüen szokás kérdése, sokaknak a magyar ételek tartoznak a majdnem ehetetlen kategóriába

2014. ápr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ismered a hordós káposztát? Csak mert az is "megromlik" a te kifejezéseddel, ennek "ellenére" senkinek semmi baja sincs töle.
2014. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, de a tojás egy kényes dolog, a záp tojás is már elviselhetetlenül büdös.
2014. ápr. 15. 07:52
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Próbáltad már? Mármint a kínai tojást?


Mert az egyrészt NEM záp, másrészt mivel levegötöl elzárva érlelödik ezért nem "megromlik".

Ez nem új találmány, és ha ettöl bárkinek is baja lenne, akkor már régen nem fogyasztaná senki sem.

Egyébként akik megkóstolták, azok szerint nem büdös, nincs rossz (romlott) íze, a leginkább az állaga - kocsonyás - szokatlan.


Szóval ELÖSZÖR kóstold meg, és utána rájössz, hogy a baj csak a te képzeletedben van.

2014. ápr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ettél már? Ha nem, nem tudhatod milyen, lehet, hogy ízlene. Gondolom te is boltban vásárolsz, azokat is megeszed, pedig lehet undorítóbbak is.
2014. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Koreában ettem, hát nem volt rossz, de jó sem :D Fekete, zselés állaga volt, igazán nem tudtam az ízre koncentrálni, mert azon járt az agyam, hogy te jó ég, ezt komolyan megeszem??

Ha mérgező lenne, akkor nem ennék. Nem büdös amúgy!! (a kimcsi annál inkább, mégis megeszik azt is - na az az igazi rohasztott káposzta, minél tovább érlelik, annál értékesebb, akár tizenévekig is hordóban rohasztják)

2014. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100 napos az, te,nem 100 éves! :)
2015. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én már ettem, remélem nem hiszed, hogy tényleg 100 éves... Úgy értem 1915-ben kellett volna elrakni, hogy tényleg mára kész legyen.


Szóval Kínában ettem, nem rossz, nem lett semmi bajom tőle, de nem volt egy nagy durranás.

Sokkal érdekesebb volt egy kék színű zöldség amit csak rizzsel ettem. Mondjuk nem tudom a nevét.

2015. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!