Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen ételt vigyek Csehországba?

Milyen ételt vigyek Csehországba?

Figyelt kérdés
Hétfőn indulok Csehországba, ahol egy évig leszek önkéntes. Kérték, hogy vigyünk ki magyar ételeket kóstolónak. Olyan ételek kellenének, amelyek tényleg kevésbé ismertek Csehországban(gondolom azért náluk lehet kapni pl. magyar kolbászt, paprikát), és kibírnak egy többórás vonatutat is. Köszönöm a válaszokat. :)
2014. aug. 30. 20:46
1 2
 1/11 supra01 ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy kint mit ismernek, de nekem ezek ugrottak be :D

téliszalámi

túró rudi (sokat)

unicum

pálinka

erős pista

stühmer csoki

méz

mákos süti

rétes

libamáj pástétom

télifagyi

kovászos uborka

tejföl

hurka

savanyúkáposzta

szilvalekvár, de házi

2014. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
gulyásleves :D
2014. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 supra01 ***** válasza:

mangalica termékek

töltött káposzta

tokaji aszu

fokhagyma, hagyma

kürtős kalács

pogácsa

bejgli

palacsinta

2014. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Palacsinta? Tejföl? Töltött káposzta???

Most minek szivatjátok a kérdezőt?


Csokikat, alkoholos italokat, pirosaranyat, negró cukorkát, esetleg valami kolbászfélét, ami nem igényel hűtést.

2014. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 supra01 ***** válasza:

Miért lenne kitolás?

Mondtam, hogy nem tudom mit ismerhetnek.

Tapasztalatom, hogy a magyar palacsintát imádják a külföldi vendégeink, ezért írtam.

A tejfölről itt olvashatsz.

Nem tudtak mit kezdeni a tejföllel a sztárséfek

Magyar alapanyagokból kellett főznie egy rangos washingtoni versenyen a szakácsoknak. A pirospaprika még tetszett nekik, de a tejföllel meggyűlt a bajuk.

Hungary Challenge – ez volt a fantázianeve a követségi séfek első versenynapjának azért, mert a tavalyi nagydíjat Merényi Viktor, a magyar követség ízmestere nyerte meg.


Ő állította össze a meglepetés-kosarat kollégáinak, a csomagban egy pisztráng, pirospaprika, tejföl és némi paradicsom lapult. Ezekből kellett az indulóknak két óra alatt egy nyolcfős társaságnak vacsorát készíteniük úgy, hogy a négyből legalább három alapanyagot felhasználnak.

A norvég, orosz, salvadori, jamaicai, koreai, új-zélandi, német és a trinidadi követségi séfek a pisztrángnak nagyon örültek, és füstölve, grillezve, sőt gőzölve el is készítették. Viszont Merényi Viktor legnagyobb meglepetésre a tejfölhöz egyik séf sem nyúlt, olyannyira nem láttak benne fantáziát. Igaz, mentségükre legyen mondva, csak nálunk, magyaroknál van ekkora hagyománya a fincsi tejfölnek, külföldön ne is próbáljatok venni. Maximum magyar boltokban kaphattok...

2014. aug. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, van tejföl Csehországban. :) És a palacsintát is ismerik (ők is vékonyan szeretik :)

Az készételeket meg úgy a legegszerűbb megismertetni velük, ha a a receptet adod oda :)

2014. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A felsorolt listádból ezek mehetnek bemutatónak, ert a termékek is megvannak csak esetleg más ízben.

téliszalámi

túró rudi (sokat)

unicum

pálinka

erős pista

rétes

libamáj pástétom

hurka

szilvalekvár, de házi

2014. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

téliszalámi - lehet kapni Picket, van hasonló cseh

túró rudi (sokat) - na, ez nincs!

unicum - van, ahol lehet kapni, sokan ismerik

pálinka - van cseh-szlovák megfelelő, ettől még népszerű

erős pista - ezt sokan szeretik itt, és kevés helyen kapni

stühmer csoki - annyira jó?

méz - AKÁCméz nincs a cseheknél, azt érdemes hozni

mákos süti - nem érdemes, van dögivel

rétes - van nagyon hasonló, kár vacakolni vele

libamáj pástétom - drága, de jó, bár itt is lehet kapni megfelelő helyen

télifagyi - fúúúúúj, nehogy!

kovászos uborka - van itt is, de ritkább

tejföl - van itt is, felesleges

hurka - van itt is, felesleges

savanyúkáposzta - van itt is, de a magyar szerintem jobb

szilvalekvár, de házi - van itt is.

-----

a jó minőségű - nem az átlag bolti - magyar borokat sokan szeretik. ugyanez igaz a pálinkára. Ha tudsz hozni TÉNYLEG jót, azt érdemes.

Túró rudit érdemes hozni. :)

Amit még érdemes hozni: rendes pörkölt és gulyásleves RECEPTET, mert amit a csehek művelnek gulaš néven, az egy merénylet a gulyás ellen.

2014. aug. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
supra01: tejföl, vagy ahhoz nagyon hasonló minden országban van, Csehországban PONT ugyanolyan van, mint nálunk.
2014. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mangalica termékek - most vettem töpörtyűvel kevert mangalica zsírt České Budějovicében, de kétségtelenül nem elterjedt, ha van valami, ami tényleg finom, azt lehet hozni

töltött káposzta - szerintem ezt nem érdemes hozni, maximum itt megfőzni

tokaji aszu - mint írtam, bort érdemes, így aszút is, de gagyit nem érdemes, azt lehet kapni itt is

fokhagyma, hagyma - na neee.

kürtős kalács - felesleges, itt is rendszeresen lehet kapni, és frissen érdemes csak enni, szállítgatni felesleges

pogácsa - szintén kár a gőzért, bár nem elterjedt, de azért lehet kapni, Prága meg tele van Fornettikkel

bejgli - év közben?

palacsinta - döbbenetes módon a cseh palacsinta pont olyan, mint a magyar.

2014. aug. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!