Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » A japánok miért szeretik...

A japánok miért szeretik ennyire a tea ízesítésű dolgokat?

Figyelt kérdés

Főleg a matcha zöld teás dolgokat. Én már ettem ilyet, és hát rendes tea íze van, nekem nem ízlett annyira.

Itt Európában ahogy megfigyeltem egyáltalán nem elterjedt a tea, mint valami sütemény/cukor/rizs stb ízesítő. Japánban viszont rengeteg édességnek, vagy rizsnek van teás verziója, zöld teás KitKat csokoládé, stb, sőt, tea ízű tejturmix!


Miért szeretik ennyire a teával ízesített dolgokat a japánok?



2015. jún. 22. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Mert így alakult ki a kultúrájuk, azért.
2015. jún. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kb. pont annyira van értelme ennek a kérdésnek, hogy nálunk miért annyira népszerűek a mákos ételek. :)
2015. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, a japánok meg kérdezhetnék, hogy mi meg mi a fenét szeretjük annyira a pirospaprikát, hogy minden étel, leves tele van vele?


Ízlés, kultúrkör kérdése. Egész Ázsiában a tea az elterjedt (akár élénkítőszerként is), míg ha belegondolsz pl. Európában meg a kávé. Mi egy teás süteményre nézünk furcsa szemmel (szerintem finom a maga módján) - ők meg a tiramisura kérdeznék talán meg, hogy ugyan mi bajunk, ezt miért esszük.

2015. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A japánok teát isznak általában - ezért az ételekhez is azt használnak.


A magyarok bort isznak és azzal föznek is.


A németek sört isznak és igen sokszor sörrel is készítik az ételeket.

2015. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!