Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Külföldon élők! Benneteket mi...

Külföldon élők! Benneteket mi lepett meg a konyhában?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, ami jobb-, rosszabb- vagy más, mint Magyarországon.

2015. aug. 19. 15:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Angliában az, hogy ecettel locsolják meg a hasábburgonyát:) Fúj!
2015. aug. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
93%

Svédországban a tejberizs és tejbegríz keverékéhez (borzalmasan tapad, olyan, mint a rágó) főzelék és leves keverékét (minden ételük nagyon furcsa egyébként😃) eszik. Még a látvány is undorító, nemhogy az íze.

De ugyanilyen borzalom az, amikor a palacsintához eszik ezt a főzelék-leves keveréket.

Meg még az is nagyon durva, hogy mindent összekevernek. De tényleg. Van olyan étel a menzán, ami az azelőtti napok ételmaradványait tartalmazza. Legalábbis úgy néz ki. 😃😃

2015. aug. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Finnország:


* gyümölcs+saláta kombik: káposzta konzerv ananásszal és társai.. kép: [link]

* Mindenhez isznak tejet, még halas ételekhez, gyümölcsös is.

* Kefír kaható gyümölcsös ízben is. : [link]

(Dunsztom sincs milyen, nem mertem még megkostolni).

* Az epret, cseresznyét gyakran literben árulják nem kilóban..

* kebab ehetetlen valami: [link]


Pozitív dolgok: minden kapható laktózmentes változatban is.

Vannak édes túrók is, így minden előkészítés nélkül lehet rakni a palacsintába. (rádásul finom is :) )

2015. aug. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem az lépett meg Ausztriában hogy szinte alig van különbség az osztrák és a magyar konyha között. Bár belegondolva a monarchia alatt sok magyar ételt átvettek.
2015. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Háát ami nagyon meglepett a barátnőmnél Kaliforniában hajnali 2 kor a mosogatóban ette a mosómedve a másnapra szánt húst ami olvadozott kifelé.. Rendesen sokkot kaptam én is meg a mosómedve ..

Ez komolyan meg történt... Ami furcsa volt ,hogy pl Europaí kelkáposztát nem lehet kapni ,mák hiánya , és jó magyar szalonna hiánya ... Ja és nem ismerik a nokedli szagatót..

2015. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Az amikor marcsi maszturbált a konyha asztalon.
2015. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

A mosógép. :D

Mit keres a konyhában?:d

2015. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Németországban élek. Ami engem meglepett:


- a radler is sör :D ("citromos sör"), és kifejezetten népszerű, nem nézik le úgy mint Magyarországon ("férfi olyat nem iszik " mentalitás)

- ecet...ecet...és ecet... minden ... rohadt...nyomorult...kib**szott salátán ECET!!! Utálom. Magyarországon herótom volt már a majonézes salátától is, de az ecet még 10000x roszabb.

- káposzta mindenhol, mindenben... pont annyira utálom, mint az ecetet.

- Leberkäse - már a szaga is undorítóbb, mint valaha gondoltam volna

- Spätzle spätzlével, mert a svábnak nem étel az étel spätzle nélkül - finom, finom, de ne heti 7x

- vízzel felöntött gyümölcslé (általában eleve cukros, a 100%-ossal ritkán találkozom, kb. senkit nem ismerek magamon kívül aki olyat fogyasztana...) - azaz Schorle. Fúj.

- feles az evés után, nem előtte. Erősen hányingerkeltőnek tartok egy ízes Jägermeistert vagy egy Ramazottit egy kiadós kaja után, de hát kinek mi. Előtte aperitifnek logikusabb szerintem.


Pozitív meglepetések:

- jóval több a vegetáriánus, vegán, mint Magyarországon, és általában egy étteremben vagy vendéglátóhelyen sem lepődnek meg, ha az ember nem fogyaszt húst. A boltokban nem csak ízesített tofukból van nagy választék, de egyéb vegetáriánus "húspótló" termékekből is - ami nagyon szimpatikus, hogy a TV-ben is reklámozzák, és a visszhangja kifejezetten pozitív, sok munkatársam, ismerősöm választja ezeket a húsok helyett. Nem ítélik el a másképp étkezőket, diétázókat, sőt, érdeklődőek

- barna kenyér, teljes kiőrlésű és magvas kenyér, tészta, barna rizs, stb. óriási választékban, és szinte csak ezeket eszik. Alig ismerek valakit, aki fehér lisztes terméket fogyasztana

- alapvetően sok zöldséget főznek és egészségesebben étkeznek, mint Magyarországon, ez is nagyon szimpatikus.

- még a Mekiben, Burgerben és hasonló helyeken is van vegetáriánus burger.

2015. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Én nem állandóan élek kint de ezeket tapasztaltam


- Olasz "reggeli" 1,75 dl 100% körtelé (életemben nem ittam ilyen édeset, finom volt de bélragasztó), 4 db háztartási keksz, és 50g étcsoki. Ez volt minden nap!

- Szintén olasz répával töltött hús

- A Tokaji aszút pálinkás pohárból itták

- "bianco pasta"


- "eredeti sacher" torta Osztrákban, jobb a hazai "hamis"

- Weis wurst érdekes, de meg lehet szokni.

- Evés utáni rövid - snapsz (gyenge gyümölcsös pálinka fura volt) az underberg jobb

2015. aug. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

8-as:

a krumpli salátát és a maultaschen-t kihagytad.:D

Istenítik a krumplit.:D

2015. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!