Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Német élelmiszerek a magyarhoz...

Német élelmiszerek a magyarhoz képest?

Figyelt kérdés
Úgy veszem észre 1 itt töltött év után, hogy a (Pepsi light) kóla édesebb, a Nutella kevésbé édes, inkább mogyorósabb, a Ráma sokkal vajasabb ízű. Vannak még ilyen dolgok, most hirtelen ez a 3 van előttem, azért kérdezem; szerintetek is, vagy csak nekem tűnik így?
2016. febr. 8. 16:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
Meg mondjuk ott egy virsliben ugyanannyi pénzért van 90% hús, míg a magyarban csak 50%
2016. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Ez tényleg így van, mert a gyártók az adott ország igényei szerint ízesítik a termékeket.


Ennek az az oka, hogy a hivatalos felmérések szerint más íz az, amit az adott helyen jónak találnak, és annak a területnek a megrendelöi ilyen receptmódosítást kérnek. (Szóval nem a "gonosz" gyártó akar kiszúrni a 2szerencsétlen" magyarokkal, hanem a magyar kereskedelem áltat rendelt összetételü terméket gyártja és szállítja)

2016. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Elsö: a magyaroroszági (juhbeles) virsli ára 1620 Ft/kg, a németországi meg 10,90 Euro, azaz kb 3270 Ft.


Szóval ugyananrról az árról beszélni nem jogos. (Ami az összetételt illeti, abban igazad van.)

2016. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jól van, akkor nem én bolondultam meg :)

Igaz is, a virsli, hát azon nagyon meglepődtem. Meg a helyi kolbászok. Némelyik tiszta húsízű, semmi ropogós, bizarr darabka bennük :D

2016. febr. 8. 16:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A sörök cukrászáruk klasszak , a tortabevonó az is csoki és a csokik is jobbak kint . Rewe JA!-s cuccai fillérek , Kaufland saját termékei is , pizza halfilék yoghurtok stb .
2016. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy 10.90 € a virsli, de mennyi is a fizetès? Ès mennyi Magyarországon? Ez itt a lènyeg. Az àrak ès fizetèsek arànya.
2016. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

18:01-es: naz nem volt téma, hoyg mennyi a fizetés, csak erre reagáltam:


"ott egy virsliben ugyanannyi pénzért van 90% hús, míg a magyarban csak 50%"


Azaz a válaszoló szerint UGYANANNYI az ár itt meg ott.


(Mellesleg az ottani fizetéseket nem érdemes így hasonlítgatni, mert az ottani alapköltségek is nagyságrendekkel magasabbak - szóval akkor már azokat is figyelembe kellene venni!)

2016. febr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minőségükben sokkal jobbak, tekintve hogy itt Németországban az előírások és az ellenőrzések is sokkal szigorúbbak. A német termékeket össze sem lehet hasonlítani a szemét magyarral!


Mondjuk nekem csak az a kérdés, miért tömi magát valaki ilyen szennyekkel, mint margarin, amikor 1 euró a vaj??? :)

2016. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

""ott egy virsliben ugyanannyi pénzért van 90% hús, míg a magyarban csak 50%"


Azaz a válaszoló szerint UGYANANNYI az ár itt meg ott."


Ha elmész a Lidl-be és megveszed 2 euróért a csomag virslit, abban tényleg több hús van, mint Magyarországon.

És otthon ráadásul drágábban is kapod meg.


Ennek oka amit az előbb írtam (minőségellenőrzés, előírás), illetve az, hogy itt Németországban 7% adó van az élelmiszerekre, tehát mindenre, ami nem luxuscikk (pl. kaviár). Ezt vessétek csak össze a mocskos Orbán-féle 27% + különadókkal (és itt nem a chipsadóra gondolok, hanem az áruházakra kivetett adókra, amit végsősoron a vevőn vernek le)...

2016. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A Németországi narancsos fantát kostold meg :) hatszor jobb, mint Magyarországon.


Amúgy igen. Erről volt teszt is korábban, hogy ugyanaz a termèk nyugaton jobb, mint keleten.

2016. febr. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!