Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Miért zsugorodik össze az...

Miért zsugorodik össze az erdélyi kürtőskalács, mire Magyarországra ér?

Figyelt kérdés

Aki járt már Erdélyben, az tudja, hogy az ottani kürtőskalács legalább kétszer akkora, mint amit itthon lehet kapni. Azzal akár jól is lehet lakni.


Ellenben, amikor itthon árulnak "erdélyi kürtőskalácsot", az mindig egy zsugorított változata a kintinek. Nem is láttam még itthon soha olyat, mint amilyet Gyergyóban lehet venni. Miért nem csinálják meg az erdélyiek, akik idejönnek kürtőst árulni? Igény lenne rá. A felszerelést gondolom otthonról hozzák. Miért van az, hogy idejönnek, és erdélyi kürtőskalács néven csak nekünk csinálnak egy feleakkora változatot?


2016. ápr. 22. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:

A kürtöskalácsot NEM a mérete határozza meg.


MO-on meg azért kisebbeket készítenek, mert a legtöbb embernek böven elég ekkore, vagy ink´ßabb még sok is.


Ha neked nem elég egy itteni, akkor vegyél kettöt-hármat!

2016. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden zsugorodik:) Nem árat emelnek, hanem kevesebbet, kisebbet kapsz ugyanazon az áron. Na igen, nekem is 4 darabot kell venni, hogy érezzem, épp kürtős kalácsot eszek:(
2016. ápr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"MO-on meg azért kisebbeket készítenek, mert a legtöbb embernek böven elég ekkore, vagy ink´ßabb még sok is."



Á, értem, szóval szerinted Erdélyben az embereknek egyszerűen nagyobb az étvágyuk. Nekünk a kisebb, meg a műkaja is elég. Nemhiába hívnak minket "táposoknak" :D



"Ha neked nem elég egy itteni, akkor vegyél kettöt-hármat!"


Aha, darabonként 900 ft-ért. Vegyen a ***om. Esetleg fontolóra vehetnéd, hogy nem velem van a hiba, hanem a kürtőskalács méretével. Nem értem, hogyha a Békási-szorosnál tudnak 30-40 centiset csinálni, akkor itt miért nem.

2016. ápr. 23. 17:44
 4/10 A kérdező kommentje:

"Minden zsugorodik:)"


Az okostelefonok képernyője, az órák átmérője meg a biciklik kerekének szabványmérete pl. egyre növekednek.

2016. ápr. 23. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:

A megoldás, hogy otthon készítesz magadnak akkorát, amekkorát akarsz.


Nekem, a családomnak meg az ismeröseimnek böven elég ekkora.


Azért nem vennék meg egy nagyot, hogy utána a nagy részét kidobjam.

2016. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"A megoldás, hogy otthon készítesz magadnak akkorát, amekkorát akarsz. "


Ha holnaptól nem árulnának kocsit, akkor az lenne a megoldás, hogy magadnak szerelj össze egyet a garázsban? Nem inkább azon kéne elgondolkodni, hogy ha Erdélyben van rá kereslet, akkor itt miért nincs? Vagy inkább, ha van, akkor miért nem csinálnak?



"Nekem, a családomnak meg az ismeröseimnek böven elég ekkora. "


Kákabélűek vagytok.



"Azért nem vennék meg egy nagyot, hogy utána a nagy részét kidobjam."


Beszélj a magad nevében, én simán megeszem, pedig vasággyal együtt sem vagyok 70 kiló.

2016. ápr. 23. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

mért vitatkozol kérdező? választ vártal megkaptad

a végén letiljak a kérdésed

egyebként

gazdasag politika is van benne meg ésszerűseg

ha megveszed a románs@rt egy kilo kürtős kalőcsnak nevezett vmit

az egy csalaf elmajszolja nagy nehezen egy féle izben

de mig a Magyart megveszed igaz kissebb de abbol vehetsz négyféle izűt a családnak hogy mindenki jóizűen megehesse

és nem marad meg belőle

tuti nem vennék románbol hozott élelmiszert csak frissen sütött kalácsot itthol

ilyen a magyar, az orosz sör se kell hiaba olcsóbb nem az a lényeg hanem a minőség

2016. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

amugy okostojás olaszba van 50-70 cm es pizza

nálunk eddig csak 30-40 centis volt

de mar lattam 50 centist is lehet rendelni

te megeszed abnol mindet.

na ugye hogy nem

inkább veszek a csaladnak 4 féle fajtat mint egyfélét

jó étvágyat

2016. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"mért vitatkozol kérdező? választ vártal megkaptad "


Bocs, de engem a te válaszaid nem érdekelnek. Rohadt idegesítő olvasni őket, mind az értelmetlenségük, mind a pocsék helyesírás miatt. Örülnék, ha már valaki más is válaszolna, te meg elmennél máshova.



"a végén letiljak a kérdésed"


Nem fogják, mert nem azt kérdeztem, hogy miért nem szabad a cigányokról feltenni kérdést... Csak az olyanokat tiltják le, amik nem elég PC-k.



"gazdasag politika is van benne meg ésszerűseg

ha megveszed a románs@rt egy kilo kürtős kalőcsnak nevezett vmit

az egy csalaf elmajszolja nagy nehezen egy féle izben

de mig a Magyart megveszed igaz kissebb de abbol vehetsz négyféle izűt a családnak hogy mindenki jóizűen megehesse

és nem marad meg belőle "


Már mondtam, hogy egyrészt ez f***ság, másrészt az itteni legalább háromszor annyiba kerül. De tényleg, tedd már meg, hogy elmész innen! Megértettem a válaszaidat, igazán köszönöm, de nem értek egyet velük, mert szerintem nem igaz, amit mondasz. Nincs több beszélnivalónk egymással.



"tuti nem vennék románbol hozott élelmiszert csak frissen sütött kalácsot itthol"


Nem "románból hozott" élelmiszerről beszélek, te IQ-fighter, hanem arról, hogy Mo.-n sütik meg ugyanazt ugyanazokkal az eszközökkel. Nápolyi pizzáért vagy német sörért se kell Olaszországba vagy Németországba menned, ha megvannak az alapanyagok és megvan a recept.



"amugy okostojás olaszba van 50-70 cm es pizza

nálunk eddig csak 30-40 centis volt

de mar lattam 50 centist is lehet rendelni

te megeszed abnol mindet.

na ugye hogy nem "



De ugye, hogy igen. Tavaly nyáron voltam Rómában és Nápolyban, sose hagytam meg semmit az ottani pizzákból. A pizza, akármilyen nagy, meg lehet enni mind, ugyanis az eredetinek nagyon vékony a tésztája, és kevésbé laksz jól tőle, mint egy kicsi, de jóval vastagabb amerikaitól. De tényleg ne fárassz, köszi, hogy itt voltál.

2016. ápr. 24. 12:28
 10/10 anonim válasza:
39%
#7 milyen 'romans@r', ahogy te mondod? Én erdélyi vagyok, és tudd meg, hogy rengeteg élelmiszer sokkal jobb mint nálatok! Hát mikor nálunk vannak a városnapok, akkor 5 lej (kb.300ft) a kicsi kürtős, a nagy 10 lej (kb.700 ft). Azért olyan kicsik mert látod hogy a magyarok többsége (ez látszik a válaszokból is) nem tudnak megenni egyet sem. Én személy szerint 12éves vagyok, megeszek 2 nagyot simán, és még azt sem mondhatjátok hogy dagi vagyok, mert alig-alig ütöm a 40 kilogrammot.
2016. máj. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!