Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Az angolok az Earl Grey teát...

Az angolok az Earl Grey teát tejjel isszák?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyi vízhez mennyi teafű és tej kell kb?

2016. dec. 14. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan bizony tejjel isszák. Én amikor szünet van, megszoktam figyelni, hogy hogyan csinálják a teájukat. Nem méricskéznek. Fogják a bögréjüket amibe háromnegyed tea, és felöntik egy kis tejjel. Én nem iszom így mert nekem nem ízlik.
2016. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. dec. 14. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Azért angliában másabb a tea mint itthon, sokkal erősebb, aromásabb, és ahhoz adják a tejet, általában két decihez adnak fél decit. De ott a tea kb olyan erős mint itthon a kávé. Legalábbis amiket én ittam.
2016. dec. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Earl Grey teánál a bergamott-tartalma miatt pont, megosztó, totál változó, hogy ki hogy issza.


Ha tejes teával szeretnél próbálkozni, inkább az English Breakfast Tea-t és az Assamot ajánlanám hozzá. (Amúgy ahol én jártam a PG Tips márkájú olcsóságot vedelték literszámra, nagyobb Tesco-k import polcán megtalálható, de nem ajánlom: az utóbbi 3 hónapban gyakorlatilag háromszorosára ment fel az ára.)

2016. dec. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 18:12

Angliában élek, és semmivel sem másabb vagy erősebb a tea mint pl: otthon. A legtöbben ugyanazt a tasakos teát isszák. Pl: Loyd tea. Jó magam is Lidl-ben vagy Asdában veszem a teát.

Inkább az idősek szoktak igazi teafüvet használni. De lassan már ők sem, mert nem olcsó.

2016. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!