Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Mi a véleményetek az eredeti...

Mi a véleményetek az eredeti Olasz pizzáról és amit itt nálunk Magyarországon adnak?

Figyelt kérdés

Gondolok itt alapanyagokra,ízre és elkészítésre. Kinek melyik jön be?

Itt úgy vettem észre,hogy a tésztát vastagon adják és jó magyarosan megpakolják a pizzát.

Míg olaszban (párszor voltunk ott).Ott vékonyabb tésztát adnak és valahogy ízletesebb olajjal készítik.



2017. jan. 10. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Az itáliai tészta sokkal jobb, a Pizzaforténél van olyan, vékony és ropogós. Viszont úgy vettem észre az olaszok (vagy olasz éttermek) kispórolják róla a feltéteket, ellenben itthon teli van a pizza hússal és sajttal általában. Ettem Rómában tradi pizzát, finom volt de nem jobb mint egy pesti pizzériában sőt, néhol jobb.
2017. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a tészta sokkal finomabb az olasz pizzánál, hanem a feltétek is.


Míg Magyarországon sok helyen ócska trappistát használnak és telerakják rá nem való dolgokkal és abból is egyszerre 10 féle van rajta(kukorica, lecsó, gyroshús, tökömtudjami), addig Olaszországban jellemzően max. 3-4 feltét van a pizzán és mindig minőségi olasz sajttal készül, nem valami gagyi utánzattal.

2017. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a tészta mindenhol változó. Itthon is és Olaszországban is van vékonyabb és vastagabb is.

Amit Olaszországban ettem, az nekem túl száraz volt, tényleg nem volt rajta sok minden, és hát nem csak tésztát szeretnék enni :)

De lehet, hogy csak rossz helyen ettem.

2017. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok pizzarajongó, Olaszországban sem azt ettem, a gyerek viszont odavan az eredeti pizzáért. Élvezte a látnivalókat is, sokfelé jártunk ott városnéző turistaként, de ha szóba kerül Olaszország, valahogy mindig a kaja ugrik be neki elsőként.:-)
2017. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet általànosítani. Van sok pizza king-fèle hulladék, de van pesten több étterem is ahol kemencèben sütnek autentikus pizzát.
2017. jan. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Én jobban szeretem a magyaros, melegszendvicsszerű pizzát.
2017. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
97%

Van egy mítosza az eredeti olasz pizzának, de ott is van gazdaságos sajt, és előbb etetik meg a turistával, minthogy maguk ennék. És nem ismeretlen náluk sem a tájföldi mirelit herkentyű, valamint az importált bolti szárított fűszerek.

Én nem általánosítanék. Csak mert olasz, nem feltétlenül jobb. Ettem kint nagyon finomakat, de olyat is, aminél bármelyik itthoni is jobban ízlett.

2017. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Itthon is és kinn is ettem jó és rossz pizzát is. Mostmár leginkább étterem függő a dolog és nem országé.


Életem legrosszabb pizzáját Koreában ettem, életem legjobbját pedig Horváthországban.

2017. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!