Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Ki szokott venni kínai kaját...

Ki szokott venni kínai kaját gyorsétteremben? Mennyire egészséges ez?

Figyelt kérdés

mostanában sokszor veszek ilyen kínaiba mert van a közelbe

általában csirkehúst zöldséggel és tojásos rizst kérek.



2017. márc. 20. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Annyira egészséges mint bármely más gyorséttermi kaja. A "kínai" ételnek semmi köze a tradicionális kínai konyhához, minden étel a magyar ízléshez és gasztronómiai szokásokhoz van igazítva.
2017. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Semennyire. De a gyomor sokat elvisel.
2017. márc. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Szoktam, de olyan ritkán, hogy az nem hiszem, hogy bármennyire is befolyásolná az egészségem.

Egyébként hülyeség, amit az első kettő ír. Semmi köze a magyar értelekhez a kínainak. Nem igazítják a magyar ízléshez. Legalábbis, amik mifelénk vannak. De biztosan vannak kínaiban is kifejezetten rossz minőségű helyek. És azért, mert kész van és gyorsan el tudod hozni, nem azt jelenti, hogy ugyanaz a kategória, mint az amerikai gyorséttermek.

2017. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Majd figyeld meg: ahová a kíniak járnak enni, az csinál az ő ízlésüknek megfelelő ételt. Amelyik kínai büfébe/étterembe nem járnak ott tuti nem sok köze van a kínai kajához. Az étel alapanyagai (részben) lehet azok, de az elkészítés módja már jobban idomul a tipikusan zsíros-fűszeres-sós magyar konyhához.
2017. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
4: amikben eddig én voltam, azok egyáltalán nem voltak magyarosak, még csak nem is hasonlítottak semmiben sem. Pont azért szeretem a kínait, mert utálom a tipikus magyaros ételeket, a zsíros kajákat, a magyar fűszerezést.
2017. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem egészséges, viszont finom. Tele van tartósítóval és ízfokozókkal, valamint más adalékokkal. Néha belefér, de inkább főzz, vagy ha nem akarsz, akkor házias kifőzdéből hozass.
2017. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért lenne egészségtelen? Nem értem.. sokkal jobb mint akármelyik meki vagy tárai. Alapvetően csirkehúst, szárnyas féléket, és zöldségek közül választhatsz különböző ízesítésben. Köretnek natúr párolt rizs, pirított fűszeres burgonya, illetve rizstészta, sok helyen szójaszószos spagetti helyettesítve. Semmivel másképpen nem készülnek ezek az ételek, mint a te konyhádban.
2017. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Olyan 2-3 havonta szoktam enni. A mekinél mondjuk jobb egy fokkal, de sok olajban készül plusz sokféle étel ugye szirupos,rántásos tehát nem feltétlenül egészséges.


Leginkább, ill. szinte minden alkalommal thai zöldséges, kókusztejes rizst szoktam kérni (Németo.ban ez van minden ázsiai büfében kb.), ebben minimális az olaj és egyéb számomra nemkívánatos dolgok mennyisége.

2017. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Szoktam néha. Nekem nagyon olajos, de sokáig nyitva vannak és ha meleget akarok vacsorázni, arra használom eseti szinten (az ízei elmennek, a szecsuáni csirkét kivéve). Szerintem nem egészséges, de a menzakaja sem az.


A másik, Szegeden a Nagyáruház passzázs során van fent egy drágább kínai gyors konyha és lent, alatta egy olcsóbb.

Szerintem elég átlátszó, hogy lent jórészt a fenti drágább konyha maradékát árulják... Ráadásul az utóbbi időben, mintha csökkentették volna a "nagyadag" ételek mennyiségét, ahhoz képest, mint amikor először jártam náluk. Ha ebédelésről van szó, még a SZOTE menza (szegedi klinikai gyors menza) is jobb és olcsóbb, ill. sokkal nagyobb a választék menüben!


Ettől függetlenül errefelé minden 1000 Ft alatti kifőzde "moslékot" ad legtöbbször, főleg a Szeged körüli falvakban fokozottan igaz ez (ide már úgy szállítják ki).


Ahova szoktam járni kínai gyorsétterembe, leginkább az nem tettszik, hogy nem adnak vizet, pontosabban csak ásványvizet, vagy üdítőt lehet külön venni. Minden menzán ingyen ihatsz vizet! A fűszeres kínai kajákat lehetetlen víz nélkül megenni, így előtte boltban kell pillepalackos vizet vennem. Ez elég kényelmetlen.

2017. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

"amikben eddig én voltam, azok egyáltalán nem voltak magyarosak, még csak nem is hasonlítottak semmiben sem"

Nem a lószart nem, csak tájékozatlan vagy ahhoz, hogy felismerd.

A fűszerezésük és az alapanyagok is teljesen magyarosak (és itt nem a marhagulyásra kell gondolni) és bármely közértben beszerezhetőek, csak távolról emlékeztetnek kínai ételekre. Vagy Te komolyan elhitted, hogy egy több ezer kmre létező, a miénktől teljes mértékben elszigetelt gasztronómia erőspistás, vöröshagymás csirkéből áll főtt rizzsel?

Én ettem már valódi kínait (nem is magyarországon, olyan helyen, ahol szinte csak kínaiak ettek, családostul. Na az autentikus volt (pl a teljesen sótlan rizs), nem is volt egyetlen ismerős íz, fûszer, alapanyag az ételben.

Én ettől függetlenül (vagy pont ezért) szeretem, régebben sokat is ettem, mostanában inkább főzök.

2017. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!