Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Külföldi magyarok: mennyiben...

Külföldi magyarok: mennyiben változtatta meg az étkezési szokásaitokat az új hazátokban beszerezhető alapanyag-kínálat?

Figyelt kérdés

Nem hiányzik nektek a magyar kaja?


Megennék egy jó magyar kocsonyát vagy disznósajtot, meg is tudnám főzni, de nincs kedvem vele pepecselni csak a saját magam kedvéért.


Viszont sokkal egészségesebben étkezem. Könnyebben beszerezhetők a tengeri halak (viszonylag olcsón).


2017. aug. 14. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Hianyzik a jo magyar kolbasz, meg a hazai izek, a halat nem szeretem, szoval az nem karpotol.

Dehat ez van, itt nem tudom megvenni a magyar kajat, otthon viszont nem lenne ra penzem :)

2017. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
NEKem egyedul a turorudi hianyzik, meg a rendes turo.:((
2017. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A családommal meg a haverjaimmal megbeszéltük, hogy ha valaki hazamegy, akkor beszerzi a többieknek a szükséges magyar holmikat. Nekem mindig van rudi a fagyasztómban.
2017. aug. 14. 15:07
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Amikor Magyarországon éltem, akkor is sok nemzetközi ételt főztem, hiába szeretem a magyar kaját, nekem túl nehéz étrend, nem tudnám gyakran enni. Ebből a szempontból nem változott sokminden, bár a zöldségek, gyümölcsök minősége itt (Írország) sajnos sokkal rosszabb szerintem (szinte minden import), így a fűszerezés nagyobb teret kapott.

Havonta egyszer el szoktam menni a helyi magyar boltba, ilyenkor szoktam venni lecsópaprikát, tejfölt (bár ez lengyelboltban is megtalálható) ill. kolbászt és/vagy szalámit, néha Túró rudit is. Őrölt paprikát mindig hozok magammal, amikor Magyarországon járok, az itteninek se íze, se bűze, de persze ezt is megkapom túlárazva a magyar boltban, ha előbb elfogy.

Havonta 3-4 alkalommal főzök hazai ételt, ez nem sokkal kevesebb, mint anno Pesten.

2017. aug. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
És milyen íze van az ír tejnek? A vaj az tuti.
2017. aug. 14. 15:20
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

A vaj zseniális, gondolom a tej is jó lehet, de azt évek óta nem ittam, mert nem bírja a gyomrom.

Viszont a marhahús olcsó (olcsóbb a csirkénél) és isteni, egyike a kevés dolognak, amit jól csinálnak élelmiszer terén :D

2017. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
84%
Az ír tejnek rendesen tehén izé van! Undi! :D A magyar boltba én is járok néha-néha. Nem rossz,de nem olyan nagy a kínálat... Persze jobb,mint a semmi. Lengyel boltba is járok,nagyon sok van itt Írországban. Amiket nagyon hiányolok,azok a gyógyteák. A városban,ahol élek,nincsen sehol,így fel kell utaznom sajnos Dublinba érte,a magyar boltba. A húsokat szeretem. :)
2017. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Itt minden rohadt drága. Szóval jóval kisebb a választék, mint Magyarországon. Jó, ott még a szüleim vették a kaját, tehát lehet, hogy rosszul látom a dolgokat, de basszus, ott nem volt luxuscikk pl a sajt meg a banán ráadásul úgy, hogy a világon itt a legnagyobb a tehenek tejhozama és mindenhol banánültetvények vannak. Szóval ez a része nagyon zavar. Amúgy a magyaros kaják tekintetében nem változtak az étkezési szokásaim, a kocsonya nagyon egyszerű és olcsó, hetente készítek, az itteni paprika és paradicsom nagyon jó minőségű. Túró rudihoz hasonló édességet sok helyen lehet kapni, mert rengeteg az orosz. A magyar túróhoz hasonló túrót egyszer láttam csak, de nem baj, mert bolti tejből is nagyon egyszerűen el lehet készíteni. Szóval időnként csinálok.
2017. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Olaszországban élek 4 éve, egyetem óta.

Sokkal több gyümölcsöt eszek, otthon nem volt pénzem rá.

Főleg egyetem alatt csak szinte péksütin, konzerveken, gyorskaján élt. De most változatosan jókat eszek.

Rengeteg sajtott, szalámikat, gyümit húst eszek. A munkahelyemen is heti szinten osztogatnak gyümölcsöt, csokikat.

Ha hazamegyek mindig finom birka, vagy marha pörit csinál anya, és húslevest. Ezek nagyon hiányoznak.

Csere bere megy mert én hozok nekik, kávét, tartósabb gyümölcsöket. Ők meg kolbit, és hozok kenyeret is :)


Sokszor rácsodálkoztam a kinti ételekre, párom anyukája igazi olasz mamma, ő szeretette meg velem a kagylót.

De megeszem már a halakat, tengeri dolgokat is.

2017. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Svájcban élek nyolc hónapja.


Ami hiányzik: a kolbász, a túró (a Quark nem olyan), a túró rudi, a vaníliás karika, meg a mák :)


Sokkal több zöldséget és sajtot eszek, mint előtte, és persze a svájci csoki <3 naponta fél-egy tábla lemegy, de leszarom, ehetem bűntudat nélkül.

2017. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!