Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Csak én szeretem jobban az...

Csak én szeretem jobban az amcsi pizzát az olasznál?

Figyelt kérdés

Hiába sztárolják most az olasz pizzát, engem nem tud elragadni a papírvékony, sokszor feketére sütött, kemény tészta, rajta egy leheletnyi paradicsomszósszal, amire rádobnak egy kis darab sonkát és mozzarellát, és ezért kétszer annyit kérnek el, mint az amcsi pizzáért.


Ellenben imádom az amcsi pizzában, hogy van mibe harapni, hogy már az isteni finom fánkszerű tészta (amibe sokszor sajtot töltenek) szétomlik az ember szájában, és akkor a gazdag szósztól, húsoktól, és a végtelenségig nyújtható sajttól tocsogó mennyei feltétről nem is beszélek... ízorgazmus!


Úgy veszem észre, hogy ezzel szinte egyedül vagyok, mert most éppen az olasz pizza a divat, ami sajnos lassan kiszorítja Pesten az amcsi pizzériákat, holott nem is olyan nagy durranás, mint amekkorára be van állítva.


Van itt még rajtam kívül amcsipizza-párti ember?



2017. nov. 23. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Igen.., én!!! mindig vastagra sütöm sosem rendeltem pizzát még csak pizzériába sem járok idehaza. Pedig néhol még elég vastagra is sütik de sokkal jobb otthon egy jó hagymás-tejfölös alapra rárakni mindent..:)
2017. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azért ezt a kettőt (olasz pizza, amcsi pizza) amit nálunk kapni nem is lenne szabad összehasonlítani.

Az "olasz" pizza meg sem közelíti, az olaszországi pizzát, az amcsi pizza meg nem pizza, hanem inkább lángos, így nem hasonlítható össze.

A többi stimmel.

2017. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem ettél még JÓ olasz pizzát :)


Velencében mi sem kaptunk jót, sajnos, de Dietikonban 100m-re a lakásunktól issteni pizzát sütnek.


Vékony, ropogós (nem égett) a széle, és ízbomba. A sima legegyszerűbb is finom.

2017. nov. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt szeretem :D
2017. nov. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Olasz pizzából is van rengeteg variáció, az ismertebb nápolyi mellett a laziói verzió például elég vastag tésztás.
2017. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelen, nagyon régen anyának volt egy pizza receptje jó vastag tésztához ami alul ropogósra sült, felül viszont puha, pufi maradt, ezt jól megpakoltuk mindennel óóóóóóó, máig sírok hogy a recept eltűnt valahol az éterben.
2017. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az a pizza, ami papírvékony. Feketére sütni a kontárok szokták. A feltét meg gazdag normál esetben.
2018. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!