Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen íze van, ki evett már?

Milyen íze van, ki evett már?

Figyelt kérdés

Ki szeretném próbálni a sushit.

Nem szeretem a halat,úgyhogy vegánra gondoltam. Milyen egy vegám sushinak az íze? Amiben pl uborka van? Vagy hasonló?

Olyan mintha sima rizst ennék uborkával?:D

Vagy hogyan kell elképezlni az ízvilágát?

16L



2017. dec. 1. 23:33
 1/10 anonim válasza:
63%
Hát a sima, halas sushi is elég ízetlen, hát még a hal nélküli milyen lehet. :D Ezekhez szoktak még szójaszószt tolni, az ad némi ízt neki.
2017. dec. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Én pont tegnap ettem egy dobozzal :)) bár én a tonhalasat szeretem a legjobban. Az uborkás sushi pontosan olyan volt, mintha rizst ennék uborkával, ahogyan leírtad, egy kicsit rágós az algalap miatt, amivel körbe van tekerve, de ettől nem rosszabb, hanem jobb az egész élmény. Valójában, ha sushit eszel, uborkásat pl ahogy írtad, nem csak szimpla rizs-uborka íze lesz, hanem a szoja szósz és a vasabi (én mindig együtt eszem), egészen ízletes, sós, csípős íze lesz. valamint utána gyömbért kell enni, azt is adnak hozzá, és egyszerűen így annyira jó az egész. A szójaszósz ízét nehéz leírni, igazából az határozza meg, hogy rendkívül sós. a vasabi pedig olyan, mint a torma, vagyis hasonló, fent az orrodban csíp, ezért csak egész (egy gombostűfejnyi, aztán meg emeled a mennyiséget) keveset kell rárakni a sushira, mielőtt megeszed. Én úgy szoktam, rakok egy jó adag vasabit rá, majd jól belenyomogatom a szójaszószba, utána gyömbér. Nagyon finom. Tonhalas, lazacos a kedvencem, vagy vegyes, avokádó, uborka stb. Én sem vagyok nagy halas, pl a sima párolt lazacot nem is igazán szeretem, de a sushi nagyon jó:))
2017. dec. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A vegán sushinak is alapból kissé hal/tengeríze van, gondolom ez ennek az algalapnak köszönhető, amibe beletekerik. De vannak olyan kreatívabb, nem hagyományos sushik, amiket nem ilyenbe tekernek, azoknak nincs halízük. Pl. ettem olyat, ami valami hagymába volt beletekerve.
2017. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Szóval ki szeretnéd próbálni a szusit, de ne szusi legyen? :)


Én a helyedben azért bevállalnék 1-2 halasat is, csak hogy igazi szusit is kóstoljak.


A leghalasabb a nigiri: rizs és rajta hal- vagy rákszelet. Ha nagyon nem bírod a halat, akkor ezt hagyd ki (mondjuk szerintem ez a legjobb). A másik gyakori fajta a maki: rizstekercs a közepén valamilyen töltelékkel, ez lehet hal, rák, avokádó, tojás, sajtkrém, zöldség. Szóval makiból azért kóstolj meg egy-két halasat az élmény kedvéért. Szoktak kínálni csirkéset is, bár igazából az már nem szusi :)


A vegetáriánus verziók olyan ízűek, ahogy te is feltételezed: a fő íz a rizs, és érzed valamennyire a töltelék ízét. Alapvetően mindegyik szusi elég szimpla ízű, mert nincsenek fűszerezve.


A pácolt gyömbérnek (szokták adni mellé) elég erősen gyömbéres íze van, és többféle szósz is szokott lenni a kínálatban (szója, angolna, mogyoró stb.), ezekkel tudod ízesíteni. Ja meg a wasabival.

2017. dec. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A rizs nem sima hanem speckón van elkészítve borecettel, meg nemtommivel, szóval nem csak "rizs uborkával". Sushikészítést amúgy kb 10 évig vagy annál is tovább tanulják, úgyhogy nem ilyan egyszerű úgy elkészíteni mint amilyen egyszerűnek tűnik. A kolosy téren van egy sushis pl., bár nem tudom meg van-e még mert rég voltam ott, de eddig messze az volt a legjobb az összes közül.
2017. dec. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Anyukad toltottkaposztaja biztosan finomabb. Magyar sushi :)
2017. dec. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
17%
Ne dobozos boltit egyél!
2017. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A rizs ragacsos és a rizsecetnek köszönhetően savanykás, az algalap pedig tengerízű. Nem intenzív, nyugodtan próbáld ki.
2017. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint a halas az igazi sushi, látogasson már el Japánba, mert a zöldséges, tojásos is ugyanúgy tradicionális!


A rizsnek a rizsecet ad ízt, mint már írták, a nori pedig a tenger ízét kölcsönzi a zöldséges sushinak is. A savanyított daikon és gyömbér mellé extra ízt ad, ill. szójaszósszal ami sós és csípős wasabival fogyasztják.


Vegán egyébként az inarizushi is, ami egy tofuzsákocska sushi rizzsel töltve, kirántva.

2017. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Én szeretem az uborkásat, de a halasat is érdemes megpróbálni vagy a rákot, ha meg maradsz a vega/vegán verziónál lehet benne még találni avokádót, jégsalátát, pácolt jégretket, szezámmagot, krémsajtot, kaliforniai paprikát, sült padlizsánt, és ezek variációit

Nigiriből van spárgás és japán omlettes is

2017. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!