Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szerintetek milyen egy tipikus...

Szerintetek milyen egy tipikus magyar reggeli, ebéd, vacsora?

Figyelt kérdés

Tudom hogy egy átlag bácskiszkunkborzasztó alsón lakó család mást fog enni mint egy pesti fiatal, de érdekelne hogy szerintetek mi az ami igazán jellemző.


Amire én jutottam, monjuk nem tom ez mennyire kispolgári vasárnap de:


reggeli: tejfölös kifli, kávé


ebéd: húsleves, rántott hús, petrezselymes krumpli, csalamádé, süti, kávé


vacsora: palacsinta, tej



2017. dec. 23. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ilyesmi.

De reggel vagy este inkább valami komolyabb szendvics. Szalámis, sajtos, zsíros, töpörtyűs, zöldséggel, savanyúval.

Vagy rántotta, bundás kenyér.

2017. dec. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ami jól esik, de amúgy az igazán magyarosnak például a következőket szokták tartani.


Reggel felkelés után egy kupica pálinka, hogy meghozza az étvágyat.

Szalonna, kenyér, töpörtyű, paprikáskrumpli, gulyásleves, halászlé, meg még van pár magyaros étel.

2017. dec. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A jó édes ***** válasza:
79%

Szerintem nincs már olyan, hogy magyaros reggeli, mert egyre kevesebbszer reggeliznek az emberek - az átlag talán már nem is fogyaszt ilyen jellegű ételt, max. valami péksüteményt vagy joghurtot. Ha mégis definiálni kéne, akkor az tuti valami gyorskaja kenyér/kifli/zsömle alapon.

Az ebéd szerintem azért nem ennyire szörnyű - legalábbis egyre kevesebb hús fogy, tehát még ha a húslevest el is fogadja az ember, szerintem a főzelékeknek, mint hungarikumnak meg kell adni a neki járó tiszteletet. Lehet, hogy nem ez a legközkedveltebb magyar főétel fajta, de gyakorlatilag töretlen a népszerűsége a hús ételekkel szemben, szóval legyen mondjuk babfőzelék. Süti meg kávé nem tudom hogy jött ide - egyáltalán nem része a desszert a klasszikus magyar étkezésnek, csak a kifőzdék és éttermek tartják étlapon plusz profit céllal. Kávé is elég szo-szo - az idősebb generációnak talán.

Vacsorának a palacsinta elfogadható, de inkább maradék vagy ott is valami szendvics-szerűség.

2017. dec. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Hetvegi menu (mert hetkozben tenyleg senki nem reggelizik vagy vacsora vagy ebed mashol stb):

Reggeli: szalonnas, kolbaszos rantotta feher kenyer pirotossal, savanyukaposztaval vagy

Fokhagymas piritos libazsirral, vagy

Bundaskenyer kockasajttal, hagymaval

Ebed: husleves, rantott hus, burgonyapure, burgonyasalata, savanyusag, vagy

Halaszle

Toltott kaposzta

Csirkeporkolt nokedlivel/tesztaval/ fott burgonyaval/ uborkasalata

Fokhagymas sult csirke rizzsel, uborkasalata

Vacsora: fentiek lehetnek vacsora alap is pl a csirke. Nasinak feher friss kenyer, fustolt kolbasz, vagy abarolt szalonna, hagyma.

Ezek a tradicionalisak, persze lehet meg emliteni a gulyaslevest stb. Attol fugg, miert kerdezed? Fentiek jol irtak, pl en sem ezeket keszitem tulnyomo tobbsegben, de ismerek olyan csaladolat, ahol ezen kivul meg van 5 kaja es kesz, de mind magyar, mert azt szoktak meg, es azt konnyu nekik elkesziteni. Ezt most igy teli menukent irtam, de nyaron emleke szerint reggeli: piritos vagy kifli vajjal vagy vajkremmel es esetleg felvagott vagg anelkul plusz friss zoldsegek paradivsom paprika uborka

Ebed pl zoldbableves vagy valamilyen habartleves vagy borsoleves

Natur csirke rizssel ubisival, vagy tokfozelek ilyesmi

Vacsora valami szemdvics felvagott, trappista sajt, friss zoldsegek

2017. dec. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

nálunk tipikusan:

reggeli: magos kenyér, szalámi, sajt, zöldségféle(ubi,retek, hagyma..)

ebéd: leves(bármilyen),második valami jól melegíthető, mint pl. főzelékféle feltéttel,pörkölt vagy raguféle,rakott, vagy mártásos étel. Frissensült, mint pl. rántott csak hétvégén.

vacsora: rendszerint maradék, ha nincs, akkor szalámi.

2017. dec. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Tejfölös kifli reggelire, meg palacsinta vacsorára, hogyne.
2017. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Soha életemben nem ettem tejfölös kiflit reggelire pedig faluban élek


Reggeli, fornetti + energia ital


Ebéd ma, gomba pöri


Vacsi sonkás melegszendvics

2017. dec. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Családonként változó, de sok helyen tapasztaltam ezt.

reggeli: rántotta vagy bundás kenyér citromos teával vagy tejeskávéval

ebéd: húsleves, rántott hús rizzsel és csalamádéval

vacsora: szalonna "katonák" és meleg tej


Ha az enyémet írnám le, az valahogy úgy nézne ki, hogy

reggeli: dupla feketekávé, paradicsomos szendvics

ebéd: zöldségkrémleves, curry rizzsel, angol tea

vacsora: pizza vagy steak bake

Mondjuk engem helyből első látásra se szoktak magyarnak nézni.


De úgy általában a lecsó, gombapöri, kifli, tejföl tényleg jó példák.

2018. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy egy ilyen kérdésnél miért pontozzák LE a válaszolókat?


Utolsó voltam, eszembe jutott, hogy a kollégiumban gyakran ettem én is tejfölös vagy kefires kiflit reggelire.

2018. jan. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy csak nálunk van így, de nyáron reggelire és/vagy vacsorára sokszor eszünk lecsót, vagy egy serpenyőben összesütünk szalonnát, kolbászt, tojást, paprikát, hagymát, krumplit, padlizsánt vagy cukkinit, vagy ami éppen van a kertben és a hűtőben. Ebédre nyáron gyümölcsleves, főzelék, mellé (a főzelék fajtájától függően) tükörtojás, sült hús, sült kolbász. Télen ugyanez, kivéve a lecsót, plusz ebédre többször főzünk nehezebb kajákat (töltött káposzta, húsleves, bableves, székelykáposzta, sült hús kenyérrel vagy zöldség kötettel, krumplis tészta).
2018. jan. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!