Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Egészséges japán ételek?

Egészséges japán ételek?

Figyelt kérdés
próbálom beleásni magam a japán ételek elkészítésébe, mert imádom őket és az egész japán kultúrát, és azt hittem hogy nagyon egészséges is. viszont ahogy egyre beleástam láttam, hogy valójában a leggyakoribb alapanyagok közel sem azok. szinte minden recepthez kell dashi, meg mirin, vagy valamilyen alga/tengeri növényfajtát, amikben elvileg sok káros anyag van, amikből csak keveset lehet fogyasztani. eddig abban a tévhitben éltem, hogy ezek csak egészségesek lehetnek.. szóval most meg vagyok lőve, mert úgy terveztem, étrendet fogok váltani, mert a japán ízvilág nagyon tetszik, de egyben nem zabálhatom két pofára, hogy úgy mondjam. ti ismertek olyan recepteket amikbe ezek a hozzávalók nem kellenek, és tényleg egészségesek, viszont azért megvan valamennyire az ízvilág?

2018. márc. 28. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Tulajdnoképpen mit értesz egészséges étel alatt? Mert a kérdésed alapján fogalmad sincs róla-
2018. márc. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A dasi miért ne lenne egészséges? Halból van.

A miriről csak annyit láttál hogy eredetileg van alkoholtartalma és édes mint a cukor?

Az algákkal és tengeri növékenyekkel nem tudom mi a baj, honnan vetted hogy sok bennük a káros anyag.


"a japán ízvilág nagyon tetszik, de egyben nem zabálhatom két pofára, hogy úgy mondjam"


Te magának az egészsgéges étkezésnek a koncepcióját is csak részben értetted meg. Nem csak egészséges ételeket kell enni, de nem is szabad semmiből zabálni két pofára. Enni is meg kell tanulni normálisan, hogy csak addig egyél amíg elmúlik az éhséged, ne addig amíg degeszre etted magad (amit a magyarok annyira szeretnek) és elálmosodsz a zabában. Az egészségesnek tartott mediterrán vagy japán étrend nem csak abból áll, hogy egészséges ételeket esznek, hanem abból is hogy keveset (pontosabban eleget, mértékkel) esznek.

2018. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Tamagoyaki, bármilyen minőségi hal vagy hús rizzsel vagy zöldséggel, minőségi szójaszósz (én a sima, kicsit sem japán zöldséges rizsembe is mindig teszek, a rizses rántottámba is, a nyersvegán zöldséges ételeimbe... remek cucc), sushi... Van bőven.

Nem tudom, neked mi az egészséges, nyilván az emberek eltérően gondolkodnak erről.

Nekem az egészségtelen japán ételről a mochi jut eszembe, eredeti recept alapján özön cukorral (s persze amúgyis csupa cukor, mert rizslisztből van, csak az összetett). Nos, azt mi egyszerűsítve, mikróban készítjük, cukor nélkül, mazsolával ízesítve. Nekünk kellően hasonlít az eredetire, de a legtöbb embernek valószínűleg nem jönne be (én se szeretem, ahogy az eredeti mochit sem).

De persze ez édesség és te valószínűleg nem alapozod a táplálkozásodat erősen édességre, mint mi. Mert amúgy remek gyors kalóriabevitel a mikrós mochi.


Egy kevés algától én meg nem ijedek, de ha te nem akarod enni, nem kell. A makihoz kell nori, de a nigiri suchihoz olyan kevés, hogy ha elhagyod, se vész. De ha a kis nori az étrendedben a gond, akkor te már-már túl jól eszel, azt hiszem :D

2018. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%
nem tudom, hallottatok-e Fukushimáról, de egyáltalán a higany- és műanyag-szennyezésről. Jó érzésű ember semmit nem eszik meg, ami a tengerből jön, pláne arról a környékről.
2018. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) és igen, sajnos nem tudok sokat a helyes étkezésről vagy a főzésről, most kezdeném el igazán, úgyhogy bocsánat a kérdésben lévő h*lyeségekért
2018. márc. 29. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!