Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Koreai vendégem lesz 3 hétig...

Koreai vendégem lesz 3 hétig nyáron! Miket főzzek neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyáron jön hozzám egy Koreai fiú akit interneten keresztül ismertem meg, már több hónapja beszélgetünk, és mondta hogy szívesen jönne Magyarországra! Ezalatt az idő alatt nálam fog lakni, tehát nekem kell kitalálni a programokat illetve én fogok neki főzni. Nagyon izgulok emiatt, mert tudom hogy náluk teljesen más ételek vannak mint itt, és nehéz úgy megcsinálni hogy az ő ízlésüknek megfeleljen. Tudnátok javasolni éttermeket illetve recepteket hogy mit főzhetnék neki? Nagyon izgulok, a prgramok miatt is, szeretném hogy jól érezze magát, és jó véleménnyel legyen Magyarországról
2018. ápr. 13. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Pörköltöt!
2018. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem olyanokat főzz amit te szeretsz és jól tudsz csinálni. Turistaként ennél nincs is jobb módja a kultúra megismerésének mint egy helyi lakos főztjét enni.
2018. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Eddigi tapasztalataim szerint a legjobb az, ha próbálsz alkalmazkodni a másik szokásaihoz, mivel egészen más ételeket fogyasztanak, és nem mindig viseli jól a szervezetük a hirtelen és tartós változást. Na meg lehet nem is ízlik neki a magyar koszt.


Érdemes lehet heti 3-4 alkalommal magyar étellel kínálni, míg a többi napon olyasmivel, amit ő is eszik a hazaországában. Magyar ételek tekintetében érdemes lehet inkább a különlegességeket bemutatni neki, mint amilyen mondjuk egy hortobágyi húsos palacsinta, a hagyományos magyar pörkölt, bableves, piros krumpli fasírttal, és hasonlók.


Recepteket esetleg innét puskázhatsz:

[link]

2018. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg kérdezd meg, mit enne.
2018. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem kíváncsi lesz arra, hogy milyen is a magyar konyha, ezért mindenképp első sorban tipikus magyar ételekkel kínáld, amiket otthon nem szokás enni. Esetleg egyik nap megpróbálkozhatnál egy koreai étel elkészítésével, biztosan nagyon jól esne neki. Étteremmel kapcsolatban szintén elvihetnéd egy magyaros és egy koreai étterembe, biztosan érdekes lenne neki is látni, mit lehet itthon kapni egy koreai étteremben.
2018. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Amit én koreai kinn létem alatt tapasztaltam, hogy sós péksüteményt nem fogyasztanak, ahogy tejes dolgokat sem. Rizs, csirke, tészták, gyorskaják, marhahús, csülök ezek kinn is sok vendéglőben vannak. Sok csípőset esznek.
2018. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
17%
2018. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Elöször azt kell megkérdezni, hogy mit NEM TUD megenni, mert ez a legfontosabb. Ha valamire allergiás vagy túlérzékeny, akkor azt feltétlen ki kell hagyni.


Másodszor célszerü megtudni töle, hogy mennyire nyitott újfajta kajákra, mert ha nem igazán, akkor eleinte valami semlegesebb ételt készíts. Ha nyitottabb, akkor ha már nálad van, akkor együtt ki tudjátok találni, miket próbálna ki szivesen.

Feltétlen tarts otthon rizst, mert az náluk alapvetö dolog, ellentétben a kenyér/zsömle/kifliszerü ételekkel, ezeket nem mindenki tudja jó ízüen megenni.

Amivel semmi esetre se próbálkozz, az az ottani, kóreai kaják, mert te garantáltan nem úgy/olyan jól tudod elkészíteni, ahogy otthon megszokta.

Emellett te sem hisezm, hogy pörköltet (vagy más, itthon mindennapos ételt) akarnál enni, ha valahol külföldön vagy.


De szerintem nem kell elöre nagy stresszt csinálni, majd kialakul, hogy mi az, ami tetszik neki és mi nem. Az természetes, hogy minden nem lesz finom neki, de ezt senki nem is várja el töled.

2018. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
A 6-os vagyok. Nem igazán értem miért pontoztak le, mikor tényleg csak a személyes tapasztalataimat írtam le, hogy mik azok, amiket láttam és amiket nem fél év kinn tartózkodás alapján.
2018. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 6-os: ne vedd fel a lepontozást, mert van, akiknek ez az egyetlen örömük ezen az oldalon. (most direkt felpontozatalak, hogy ellene tegyek.)


A válaszod meg hasznos a kérdezönek, mert tényleg tapasztaltad, hogy mi az ott megszokott.

2018. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!